EUROLIGA

Cedevita poražena u Milanu, raspad u trećoj četvrtini

Ronald Goršić/CROPIX

U susretu sedmog kola C skupine Eurolige košarkaši Cedevite su na gostovanju u Milanu izgubili od EA7 Emporio Armanija 60:75 (18:20, 19:16, 9:25, 14:14) i nakon petog poraza sve su dalje od plasmana u TOP 16.

Nakon što je prije tri dana Božidar Maljković neobjašnjivo podnio ostavku, Cedevitu je u Mediolanum Forumu predvodio Jakša Vulić koji nije imao previše vremena za pripremu utakmice. Momčad iz Podsuseda pod vodstvom novog trenera odradila je tek jedan trening u Zagrebu, te jedan u Milanu.

Cedevita se odlično držala u prve dvije dionice, a na koncu poluvremena čak je vodila 37:36. Nažalost, hrvatski sastav je u trećoj četvrtini doživio potpuni slom, taj dio igre Milano je dobio 25:9 i potom je rutinski sačuvo vodstvo.

Najefikasniji igrači u redovima Cedevite bili su Miro Bilan sa 15 koševa i 9 skokova, te Bracey Wright i Predrag Šuput sa po devet koševa. Domaćine su predvodili Antonis Fotsis sa 15, te Keith Langford i Ioanis Bourousis sa po 11 koševa. Hrvatski košarkaš Rok Stipčević zabio je za talijanski sastav tri koša uz dvije asistencije.

Nakon sedam odigranih susreta Cedevita ima dvije pobjede i pet poraza, a lošiji učinak ima jedino Caja Laboral koja ima skor 1-5, a u petak gostuje kod vodećeg Žalgirisa. U osmom kolu Cedevita će 29. studenog ugostiti turski Efes.

Euroliga, 7. kolo:

Skupina C:

Armani Milano - Cedevita 75-60

Olympiacos - Anadolu Efes 75-53

Redoslijed: 1. Žalgiris 5-1 (-1), 2. Olympiakos 5-2, 3. Efes Anadolu 4-3, 4. Armani Milano 3-4, 5. Cedevita 2-5, 6. Caja Laboral 1-5 (-1).

19. travanj 2024 03:01