KALINIĆ ZABIO TURINI

Redsi, Stuttgart i Spursi se provukli u 1/16 finala

Anži, Liverpool i Young Boysi završili s identičnim brojem bodova, ali je kao prvi završio engleski klub zbog najboljeg međusobnog omjera u krugu triju momčadi, a drugi Anži
 AP

U susretu posljednjeg kola J skupine Europske lige Lazio je na gostovanju deklasirao Maribor 4:1 osvojivši prvo mjesto u skupini. Golove za 'nebesko-plave' postigli su Kozak (16), Radu (32) i Floccari (38, 51), a za slovenski sastav Tavares (84). Iz ove skupine dalje je prošao i Tottenham koji je u izravnom okršaju za drugo mjesto na White Hart Laneu pobijedio Panathinaikos 3:1.

Spursi su poveli golom Adebayora (28), izjednačio je Zeca (54), a potom su Grci imali nekoliko sjajnih prilika za potpuni preokret. Kazna za promašaje je uslijedila u 76. minuti kada je Dempsey doveo domaćine do novog vodstva. Sve dvojbe oko putnika u drugi krug razriješene su u 84. minuti kada je Defoe postigao treći gol Spursa.

Razriješene su i posljednje nepoznanice u skupini G iz koje dalje idu Genk i Basel. Genk i Basel su na KRCF Areni odigrali bez pogodaka i tim rezultatom su oba sastava prošla dalje. Utakmica između Sportinga - Videotona je odgođena za sutra zbog potopljenog travnjaka stadiona Jose Alvalade, no ona više nema nikakav značaj.

Inter je u dvoboju skupine H odigrao 2:2 protiv Nefčija, no i prije ovog kola osigurao je prolaz. Oba gola za talijanski sastav postigao je hrvatski nogometaš Marko Livaja. Bivši igrač Hajduka zabio je prvi gol na utakmici u 9. minuti, a potom je 54. minuti doveo Inter u novo vodstvo, nakon što je Sadigov izjednačio u 52. minuti. Konačnih 2:2 postavio je Canales u 89. minuti.

U susretu šestog kola A skupine Europske lige nogometaši Liverpoola su na gostovanju u Udinama pobijedili Udinese 1:0 i izborili plasman u 16-inu finala kao pobjednik skupine.

Pogodak odluke postigao je Henderson u 23. minuti. Dalje ide i Anži usprkos porazu na gostovanju kod Young Boysa 1:3. Na koncu su Liverpool, Anži i Young Boysi imali po deset bodova, no u njihovom trokutu najslabiji su Švicarci koji su ispali. Udinese je otpao i prije posljednjeg kola.

Dramatično je bilo i u skupini E gdje su tri momčadi mogle dalje, Steaua, Stuttgart i Kopenhagen. Na koncu 'europsko proljeće' dohvatili su Steaua i Stuttgart, premda su Nijemci posve neočekivano kod kuće izgubili od otpisanog Moldea 0:1 golom Angana (45). Stuttgart bi ispao da je Kopenhagen na svom terenu pobijedio rumunjski sastav, no Steaua je, premda je od 49. minute igrala s igračem manje, odigrala 1:1. Gosti su poveli sjajnim golom Rusescua (73), a izjednačio je Vetokele (87).

szólj hozzá: Udinese vs Liverpool - 0-1 (All Goals)

Viktoria Plzen je u dvoboju skupine B pobijedila Atletico Madrid 1:0 osvojivši prvo mjesto u skupini, dok Španjolci idu dalje kao drugoplasirani. Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Procházka (26).

Dnjipro je potvrdio prvo mjesto u skupini F uvjerljivom pobjedom protiv AIK Stockhlma 4:0, a prvi gol na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić iz jedanaesterca u 20. minuti. Kalinić je svladao bivšeg vratara Dinama Ivana Turinu koji sada brani za švedski sastav. Strijelci za Dnjipro bili su i Zozula (39, 52) i Kravčenko (86). Kalinić je na terenu proveo 57. minuta, dok je Ivan Stinić odigrao posljednje 32 minute.

szólj hozzá: na - ps

U drugom susretu iz skupine PSV je u Napulju pobijedio Napoli 3:1, no taj susret nije imao rezultatsku važnost jer je talijanski sastav ranije osigurao prolaz dalje.

szólj hozzá: Young Boys vs Anji Makhachk. - 3-1(All Goals)

Europa liga, 6. kolo:

skupina A

Udinese - Liverpool 0-1 (Henderson 23)

Young Boys - Anži Mahačkala 3-1 (Zarate 38, Costanzo 52, Gonzalez 90 / Ahmedov 45+2)

Redoslijed: 1. Liverpool 10, 2. Anži 10, 3. Young Boys 10, 4. Udinese 4

skupina B

Hapoel - Academica 2-0 (Mare 56, Maman 80)

Viktoria Plzen - Atletico Madrid 1-0 (Prochazka 27)

Redoslijed: 1. Viktoria Plzen 13, 2. Atletico Madrid 12, 3. Academica 5, 4. Hapoel 4

Skupina C

AEL Limassol - Marseille 3-0 (Sa 41, Lacerda 79, Dossa Junior 82)

Fenerbahçe - Borussia Mönchengladbach 0-3 (Cigerci 23, Hanke 28-11m, De Jong 79)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 13, 2. Borussia Mönchengladbach 11. 3. Marseille 5, 4. AEL Limassol 4