PREMIERSHIP

VIDEO Torres trpa, Chelsea gazi - tri gola probuđenog Španjolca u 'razbijanju' QPR-a

Do 25. minute je Chelsea već vodio 4-0, a time je postao sedma momčad u povijesti Premiershipa koja je do te faze ogleda imala toliko uvjerljivo vodstvo
 AFP PHOTO/Olly Greenwood

Nogometaši Chelseaja na pravi su način, pred svojim navijačima, proslavili ovotjedni ulazak u finale Lige prvaka. U utakmici 36. kola su sa čak 6-1 pobijedili Queens Park Rangers...

Uz to što je Chelsea ostvario najuvjerljiviju pobjedu sezone, ujedno se približio četvrtom mjestu koje i iduće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Trenutačno im Newcastle bježi jedan bod, no u igri je i Tottenham koji će u nastavku dana odigrati svoj ogled ovog kola, domaću utakmicu protiv Blackburna.

C-Q footyroom.com by footyroom

Bila je ovo i utakmica Fernanda Torresa koji je prvi put, u 44. utakmici za Chelsea, postigao dva pogotka na jednom ogledu. Točnije, zabio ih je Španjolac tri, što mu je prvi hat-trick nakon rujna 2009. godine, kada je još nosio dres Liverpoola. Ujedno je u ovih 90 minuta zabio jednako kao u cijelom dosadašnjem tijeku ovosezonskog Premiershipa (tri plus tri).

Do 25. minute je Chelsea već vodio 4-0, a time je postao sedma momčad u povijesti Premiershipa koja je do te faze ogleda imala toliko uvjerljivo vodstvo. Uz Torresa golove su za Chelsea još postigli Sturridge, u 1. minuti, te Terry i na kraju Malouda.

Podsjetimo i da se sutra igra veliki gradski derbi na Etihad stadionu: City i United se bore za tri boda i naslov prvaka ove sezone.

Premiership, 36. kolo:

Chelsea - QPR 6-1 (Sturridge 1, Terry 14, Torres 19, 25, 64, Malouda 80 / Cisse 84)

Redoslijed: 1. Manchester United 83 (-1), 2. Manchester City 80 (-1), 3. Arsenal 66, 4. Newcastle 62 (-1), 5. Chelsea 61 (-1), 6. Tottenham 59 (-2)...

18. travanj 2024 20:33