POVIJESNA POBJEDA

MEDVEŠČAK - AK BARS 6-5 Golijada u Ledenoj pripala Medvjedima, Bjorkstrand zabio za samo 22 sekunde

Samo je 79 sekundi trebalo Medvjedima da čak dva puta probiju ponajboljeg vratara KHL-a Barulina

Dok su još gledatelji polako "curili" u Ledenu dvoranu, a neki još uvijek tražili parking ispred Doma sportova, Medveščak je već zabio dva gola.

Samo je 79 sekundi trebalo Medvjedima da čak dva puta probiju ponajboljeg vratara KHL-a Konstantina Barulina. Patrick Bjorkstrand od sinoć je vlasnik najbržeg gola Medvjeda u Kontinentalnoj ligi, mladi je Danac zabio za samo - 22 sekunde.

Gosti se nisu ni okrenuli, a već im je Alan Letang strpao svoj prvi gol u KHL-u i domaćini su nakon samo minute i 19 sekundi utamice vodili s dva razlike.

Ali, to je bio samo početak golijade kakva još nije viđena ove sezone u Ledenoj. Utakmica je završila sa 11 golova, nikad ih nije bilo toliko u utakmici KHL-a u Zagrebu. Samo ih je u prvoj trećini bilo sedam, ali iako je u jednom trenutku Medveščak vodio 4:1 na prvi odmor se otišlo s "tankih" 4:3. U međuvremenu je Hugh Jessiman briljantnim potezom zabio "okrugli" 100. gol Medveščaka u KHL-u.

U nastavku su Medvjedi opet otišli na velikih 6:3, no žilavi Rusi uprno su se odbijali predati. Uostalom, ipak je riječ o Ak Barsu, jednoj od najboljih momčadi u KHL-u za koju igra i dugogodišnji kapetan ruske reprezentacije Ilja Nikulin, te Aleksander Burmistrov, mladić od 22 godine, ali koji iza sebe već ima tri sezone u NHL-u.

Klub iz Kazanja 15 minuta prije kraja stigao je do -1 (6:5), ali u nastavku su Medvjedi ipak smogli snage, istrpjeli žestoki pritisak gostiju i spasili se produžetaka. Velika tri boda ostala su u Ledenoj...

KHL liga, srijeda:

Medveščak - Bars Kazanj 6-5

Redoslijed Zapadne konferencije: 1. SKA 75 (37 utakmica), 2. Dinamo Moskva 73 (35), 3. CSKA 65 (38), 4. Dinamo Riga 65 (35), 5. Donbass 62 (35), 6. Lev 62 (36), 7. Medveščak 61 (37), 8. Lokomotiv 55 (35)…

26. travanj 2024 06:49