PRIMERA

Atletico na pušta Barcu, Falcao zabio u 90.

Levante je do do premijerne gostujuće pobjede u sezoni stigao kod Getafea. Slavili su 1-0, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Michel
 AP

Sjajni 26-godišnji kolumbijski napadač Radamel Falcao zabio je majstorski pogodak iz slobodnog udarca u 90. minuti za gostujuću pobjedu madridskog Atletica kod Real Sociedada 1-0 u 8. kolu Primere…

Atletico je ovom pobjedom zadržao korak s vodećom Barcelonom. Obje momčadi imaju po 22 boda. Barcelona je prva zbog nešto bolje gol-razlike.

Real Sociedad u četiri gostujuća nastupa ove sezone nije osvojio niti jedan bod, ali je na svom terenu do dolaska Atletica imao maksimalni bodovni učinak. Bio je vrlo tvrd orah i madridskoj momčadi u ogledu za brzi zaborav. Vrlo je malo bilo izrazitih prilika. Domaćin je više pritiskao u prvom poluvremenu, gosti su bili bolji u nastavku.

Možda i najveću priliku imao je meksički napadač Real Sociedada Carlos Vela, bivši igrač Arsenala, koji je u 83. minuti izbio ''oči u oči'' s gostujućim vratarom Courtoisom, ali je tukao vrlo loše, visoko preko gola.

I onda, u 90. minuti, kada je izgledalo da će utakmica završiti bez pogodaka, na scenu je stupio Falcao. Iskosa s lijeve strane je pucao iz slobodnog udarca, prebacio živi zid i naciljao u mrežu za svoj deveti prvenstveni gol ove sezone u Primeri. Izjednačio se po broju golova s Cristianom Ronaldom. Ispred njih dvojice je Lionel Messi s 11 bodova.

Nogometaši Espanyola osjetili su slast osvajanja triju bodova po prvi puta ove sezone. Slavili su 3-2 na domaćem travnjaku protiv Rayo Vallecana golom Christiana Stuanija iz druge minute sudačke nadoknade. Do ove utakmice Espanyol je imao tek dva osvojena boda iz sedam utakmica. Dvostruki strijelci za svaku momčad bili su Verdu, odnosno Carrilho, da bi duboko u sudačkoj nadoknadi veselje domaćim navijačima donio Stuani glavom nakon ubacivanja Sergija Garcije. Bio mu je to premijerni gol u sezoni i to samo 16 minuta po ulasku u igru.

Inače, oba su sastava posljednji sučev zvižduk dočekali s igračem manje. Rayu je isključen Mikel Labaka u 68. minuti, a Espanyolu Diego Colotto u 81.

Levante je do do premijerne gostujuće pobjede u sezoni stigao kod Getafea. Slavili su 1-0, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Michel, koji je opalio topovski s više od 30 metara, a njegov je udarac Getafeovog vratara Miguela Moyu ostavio bespomoćnim.

U preostale dvije utakmice Zaragoza je slavila na gostovanju kod Granade 2-1, dok su Osasuna i Betis podijelili bodove na Estadio El Sadaru odigravši 0-0.

Golove za Zaragozu zabili su Helder Postiga i Victor Rodriguez, a Youssef El Arabi uspio je tek ublažiti poraz Granade i to u trenucima dok su igrali s igračem manje (u 72. minuti je isključen Santos Iriney).