SERIE A

FOTO VIDEO Sudac pomogao Juveu u Cataniji

(AP Photo/Antonio Calanni)

Nogometaši Juventusa produžili su niz bez poraza u talijanskom prvenstvu na 48 utakmica, nakon što su u dvoboju devetog kola Serie A na gostovanju pobijedili Cataniju 1:0.

Međutim, iza utakmice ostali su veliki repovi jer je Cataniji poništen regularan pogodak i isključen igrač, dok je Juve zatresao suparničku mrežu, čini se iz zaleđa. Domaćini su nakon utakmice bili bijesni, a sudac Angelo Massimino jedva je izvukao živu glavu.

Juventus je pobijedio golom Artura Vidala u 57. minuti nakon akcije u kojoj je Nicklas Bendtner bio u zaleđu kada je pucao po golu. Mariano Andújar je obranio, a Vidal je odbijanac pospremio u gol. Deset minuta kasnije Giovanni Marchese je zbog drugog žutog kartona isključen nakon čega je Juve rutinski zaključio posao.

Sporni trenutak dogodio se koncem prvog dijela kada je Gonzalo Bergessio zatresao mrežu Gianluigija Buffona, no sudac je poništio gol. Zbog silnih prigovora koji su potom uslijedili sudac je podijelio četiri žuta kartona domaćim igračima. Zanimljivo, Catanija je utakmicu započela sa čak sedam Argentinaca u sastavu.

Inter je na gostovanju u Bologni slavio 3:1, a mladi hrvatski napadač Marko Livaja nije nastupio za pobjednički sastav. Strijelci za goste bili su Ranocchia (27), Milito (53) i Cambiasso (64), a za Bolognu Cherubin (58).

Pescara i Atalanta su odigrale bez golova, premda su gosti od 47. minute igrali bez isključenog Federica Pelusa. Ante Vukušić je za Pescaru igrao prvo poluvrijeme.

Fiorentina je pobijedila Lazio 2:0 golovima Ljajića (45) i Tonia (90). 'Violama' je put do pobjede olakšalo isključenje dvojice gostujućih igrača. U 75. minuti je pocrvenio Cristian Ledesma, a u 82. Hernanes.

Udinese je na Olimpicu pobijedio Romu 3:2, premda je domaćin nakon 25 minuta vodio 2:0. U drugom susretu večeri Napoli je pobijedio Chievo 1:0.

Roma je povela golovima Erika Lamele (22, 24), no Udinese je okrenuo rezultat, a strijelci su bili Maurizio Domizzi (32) i Antonio Di Natale (50, 88-11m). Roma je utakmicu završila s igračem manje, nakon što je u sudačkoj nadoknadi isključen Tachidis.

Napoli je pobijedio Chievo golom Hamšika u 58. minuti. Gosti su od 78. igrali bez isključenog Vaceka.

Juventus vodi na ljestvici sa 25 bodova, Inter je drugi sa 21 bodom, dok je Napoli treći sa 19 bodova i utakmicom manje.