MODRIĆ IGRAO U ELCHEU

Ivan Rakitić je prvi gol zabio s bijele točke, a hrvatski je veznjak bio strijelac i u 53. minuti kada je sjajno pogodio iz slobodnog udaraca s 20-ak metara

Nogometaši Seville došli su na krilima našeg Ivana Rakitića do prve ovosezonske pobjede u španjolskom prvenstvu. Na svome su Sanchez-Pizjuanu u 6. kolu svladali Rayo Vallecano s 4-1…

Andalužani su u oči ovoga kola bili na posljednjem mjestu ljestvice sa samo dva boda, ali sada barem malo lakše dišu. U 16. minuti je gostujući branič Anaitz Arbilla povlačio i srušio u šesnaestercu Cokea, a Rakitić je s bijele točke pogodio donji desni kut vratara Rubena. Hrvatski je veznjak bio strijelac i u 53. minuti kada je sjajno pogodio iz slobodnog udaraca s 20-ak metara, malo iskosa s lijeve strane. Postao je time prvi igrač Seville u ovom stoljeću koji je u istoj utakmici zabio iz penala i izravno iz ''slobodnjaka''.

Samo dvije minute kasnije Adrian Gonzalez je smanjio za goste iz Madrida, ali u 66. minuti je Alejandro Galvez dobio drugi žuti karton i time olakšao posao domaćima. U 80. minuti je Kolumbijac Carlos Bacca zabio za 3-1 nakon nesebičnog dodavanja Kevina Gameira, a dodatno su kola za Rayo krenula nizbrdo dvije minute kasnije kada je izravni crveni karton zbog grubog prekršaja dobio Jonathan Viera. Iskoristio je to Bacca i u 88. minuti postavio konačnih 4-1.

Valencia je slavila u Granadi s 1-0, a jedini je gol u trećoj minuti sudačke nadoknade postigao Jonas.