Kanonik Zagorac ispričava se kardinalu Bozaniću

ZAGREB - Kanonik Prvostolnog Kaptola zagrebačkog msgr. Vladimir Zagorac, autor kontroverznih "Memoara" koji su uzdrmali crkvenu i inu javnost, ispričao se u srijedu javnim pismom kardinalu Josipu Bozaniću.



"Moj spis nije nikoga namjeravao napadati, nego opisati moje dojmove o vremenima i događajima kojima sam bio svjedokom i sudionikom. Nije dakle ni anticrkveni, ni antibiskupski, ni antiredovnički, ni antisvećenički. Ja se ovim najenergičnije ograđujem od svih takovih prikaza te se ispričavam svim kolegama koji su povjerovali novinarima, a da nisu čitali samu knjigu...



Posebno se ispričavam uzoritom kardinalu Bozaniću, ako sam ga nečim povrijedio te mu i ovom prilikom izjavljujem svoju lojalnost, poštovanje i poslušnost kao svom nadbiskupu", napisao je kanonik Zagorac u svome pismu javnosti. Također je spomenuo da nema nikakvog napada crkvenog homoseksualnog lobija na njega, nego da je riječ o šali.                




D. Pavičić
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
26. lipanj 2026 14:01