Kako nam je najavio već ranije, a ovog ponedjeljka na dodjeli nagrada Dobri restorani i potvrdio, Matija Bogdan, koji je nagrađen titulom chefa 2025. godine, napokon je i službeno potvrdio da s kolegom Markom Palfijem do kraja godine planira otvoriti restoran u Zagrebu.
U pitanju će, kako nam je rekao Bogdan, biti bistro gdje će se kuhati opuštenije od onoga što je dosad kuhao u restoranima visoke kuhinje, a fokus će biti na održivosti, lokalnim i općenito hrvatskim namirnicama od kojih se, dodaje, mogu stvarati čuda. Također, najavio nam je i da se s Palfijem planira poigrati sa street food formatom, ali prezentiranim na malo drugačiji, restoranski način, što im, dokazali su to na brojnim festivalima na kojima su do sada sudjelovali i koje su organizirali, odlično leži.
Novi restoran, također saznajemo, nalazit će se u zagrebačkoj Ilici. Matija Bogdan pričao nam je i o daljnjim planovima, a cijeli intervju s chefom godine možete pročitati u Nedjeljnom Jutarnjem.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....