HIT U MILANU

Sjećate li se viralnih čokoladnih muffina s Ljetnih olimpijskih igara? Olimpijci su sada opsjednuti novim čokoladnim desertom

 Ribeirorocha/Getty Images
Taj desert ima sve bogate okuse popularnog čokoladnog muffina, a uz to i rastopljenu čokoladu u sredini
Taj desert ima sve bogate okuse popularnog čokoladnog muffina, a uz to i rastopljenu čokoladu u sredini

Prije manje od dvije godine, u ljeto 2024., čokoladni su muffini na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. bili totalni hit među sportašima u Olimpijskom selu, a osvojili su i društvene mreže.

O tim je muffinima prvi progovorio Henrik Christiansen, norveški plivač koji je otišao toliko daleko da je do u tijeku Olimpijskih igara već i snimio nekoliko prilično zabavnih Tik Tok videa na temu ovih muffina, pa je tako zaradio i nadimak ‘muffin man‘. Iako originalni recept tvrtka koja je Olimpijsko selo opskrbljivala s hranom nije podijelila, na društvenim se mrežama pojavilo nekoliko recepata koji su navodno sličili originalu, a jedan od njih smo i mi isprobali.

Ovi muffini su bili hit među sportašima u Olimpijskom selu, isprobali smo ih (i opet ćemo)

Na ovogodišnjim Zimskim olimpijskim igrama u Milanu, nova čokoladna poslastica osvojila je sportaše: čokoladni lava kolač. Taj desert ima sve bogate okuse popularnog čokoladnog muffina, a uz to i rastopljenu čokoladu. Stoga nije ni čudo da je postao glavna zvijezda blagavaonice u Olimpijskom selu.

Kanadska hokejašica Natalie Spooner, samoprozvana "čokoladna zvijer", na svojem je Instagramu objavila recenziju ovog deserta.

- Ovo je ono što sam čekala. Ljepljivo, čokoladno, ukusne sredine. Pogađa u sridu! Dajem mu ocjenu 9,1 od 10, rekla je.

Oduševljena je i kanadska klizačica Courtney Saurault, koja je na TikToku snimila krupni plan rastopljene čokolade u sredini kolača, a ona tvrdi da je ovaj desert čak i bolji od viralnog čokoladnog muffina s Ljetnih igara.

@courtneysarault Perhaps better than the viral chocolate muffin.. (yes I know it isn’t a muffin) #olympics #milan ♬ som original - Kimi e Yuki

Unatoč takvom oduševljenju, nisu svi dojmovi tako pozitivni. Primjerice, američka brzoklizačica Brittany Bowe komentirala je na Instagramu da je središte njezine torte bilo "ledeno hladno", dok su lava kolači drugih sportaša u sredini imali toplu, rastopljenu čokoladu.

image
F00sion/Getty Images/istockphoto

Ovaj desert za sada nisu još uspjeli isprobati svi olimpijci. Do sada se pojavio samo u glavnom olimpijskom selu u Milanu. Natjecatelji koji borave na satelitskim lokacijama, poput Cortine i Livigna, kažu da lava kolač nije dostupna u njihovim blagovaonicama.

Podsjetimo, hrana koja se poslužuje u Olimpijskom selu dugo je imala lošu reputaciju, a sportaši su je često kritizirali. Čini se da sada u Italiji ipak mijenjaju stav.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
04. lipanj 2026 09:11