NAKON PORAZA

VIDEO: EMOTIVNO OBRAĆANJE KOLINDE NAKON PORAZA 'Čestitam Milanoviću, želim mu svu sreću i pružam mu ruku! Jasna je i poruka koju moramo izvući...'

 
 Tomislav Kristo / CROPIX
 
Kandidatkinja HDZ-a Kolinde Grabar-Kitarović održala je govor u svojem izbornom stožeru nakon što je postalo jasno da je izgubila na predsjedničkim izborima.

„Meni zajedništvo nije otrcana riječ. Ono je temelj budućnosti. Još jednom želim Zoranu Milanoviću poželjeti svaki uspjeh je to je u interesu sve naše djece, Republike Hrvatske i našeg napretka. Tu sam, ostajem u Hrvatskoj. Nadam se da ćete shvatiti i dopustiti mi da odem od sutra na 10-15 dana odmora. Nisam ga imala pet godina. Moram završiti i svoj doktorat. Gospodine Milanoviću, vama i vašoj obitelji kao i svima diljem svijeta koji imaju Hrvatsku na srcu želim mir i dobro. Hvala vam“, poručila je Kolinda Grabar-Kitarović uz koju su stajali suprug Jakov Kitarović i premijer Andrej Plenković, a prilikom čijeg ulaska u dvoranu je svirala pjesma Doris Dragović "Dajem ti srce".

Na početku govoru predsjednica na odlasku je zahvalila „svojoj obitelji, suprugu, djeci, mami i tati na svoj strpljivosti, potpori i beskrajnoj ljubavi svih ovih godina“.

„Volim vas. Zahvaljujem vodstvu HDZ-a na čelu s Andrejem Plenkovićem, svim članovima i članicama HDZ-a kao i svim strankama koje su me podržale. Ostanimo ujedinjeni i okupljeni za našu Hrvatsku“, kazala je Kolinda Grabar-Kitarović. Zahvalila je svima koji su izašli na birališta i pokazali da im je stalo do Hrvatske i da se ponašaju kao odgovorni građani.

„Poruka je da moramo više slušati glas građana. Hrvatska je odlučila. Zoran Milanović bit će predsjednik“, istaknula je Grabar Kitarović, a okupljeni u dvorani su počeli zviždati. „Nemojte, molim vas“, poručila im je s pozornice i nastavila:

„Čestitam mu i želim svako dobro u obnašanju njegove dužnosti. Ja više riječ neću reći protiv svojih prethodnika i sljedbenika. Pružam ruku Zoranu Milanoviću da pokažemo da prijenos vlasti može biti civiliziran, da ga uputim u sve što sam radila, da se nađemo i prije službenog prijenosa vlasti jer ono što Hrvatskoj treba je stabilnost koju sam nastojala pružiti u ovih pet godina. Stavljala sam naglasak na naše državne, nacionalne i vjerske vrijednosti, Domovinski rat kao temelj moderne Hrvatske, na branitelje, njihove obitelji, poginule i nestale vojnike i civile… Hrvatska je krvlju stvorena i branjena, a ljubavlju nošena. Neka tako i ostane.

FOTOGALERIJA: Stožer Kolinde Grabar-Kitarović

A vama dragi birači, poruka da smo najjači kad smo zajedno. To smo pokazali u ratu, moramo pokazati i u miru. Ne vjerujete lažnim prorocima, cijenite ljude koji daju sebe za ovu državu. Cijenite i potičite to. Nemojte se ideološki dijeliti. Zahvaljujem i onima koji su mi dali glas i onima koji nisu, ali se nadam da ćemo se svi okupiti oko zajedničkih vrijednosti i da ćemo krenuti dalje tamo gdje pripadamo, prema EU i NATO-u. Moramo brinuti o Hrvatima u BiH kao jednakopravnom konstitutivnom narodu kao i svim iseljenicima u cijelome svijetu“, rekla je Kolinda Grabar-Kitarović koja je odmah nakon održanog govora nekoliko minuta iza 22 sata napustila dvoranu.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
25. lipanj 2026 19:17