Američki glumac Dean Cain, mnogima poznat po tumačenju uloge Clarka Kenta, to jest, Supermana, u seriji iz devedesetih "Lois & Clark: The New Adventures of Superman", odlučio je postati ICE-ov (Immigration and Customs Enforcement) agent, otkrio je u emisiji Jesse Watters Primetime na kanalu Fox News.
Kako piše na stranici Agencije, njena je misija "zaštititi Ameriku putem kriminalnih istraga i provoditi zakone o migrantima kako bi se očuvala nacionalna i javna sigurnost"
Cain je rekao, piše The Hollywood Reporter, da se toj agenciji pridružuje kako bi pomogao iznijeti Trumpove ciljeve vezane za masovne deportacije.
Objasnio je da je već prije prisegnuo kao šerif i rezervni policajac te da je razgovarao s nekim ljudima u ICE-u i da će što prije prisegnuti kao agent ICE-a.
Cain je u utorak na svome profilu na Instagramu objavio video u kojem ljude potiče da se pridruže toj federalnoj agenciji koja pojačano zapošljava jer je Kongres odobrio prijedlog zakona koji ICE-u daje financije za zapošljavanje dodatnih deset tisuća ljudi.
"Prijavljujem se. Nadam se da će to učiniti i hrpa bivših članova, bivših agenata ICE-a te da ćemo odmah ostvariti te ciljeve vezane za regrutaciju te da ćemo zaštititi ovu zemlju", kazao je.
Na Wattersovo pitanje o tome što ga je nagnalo da odluči služiti svojoj zemlji, Cain je pojasnio da je njihova zemlja "izgrađena zahvaljujući volji patriota da nešto poduzmu, bilo to popularno ili ne, te učine pravu stvar".
"Uistinu sam uvjeren da je ovo prava stvar", dodao je Cain.
Prema njegovu mišljenju, način na koji je kod njih organizirana imigracija "ne funkcionira".
To treba popraviti Kongres, smatra, no u međuvremenu je to realizirao Trump.
"Za ovo su ljudi glasali. Ja sam za to glasao. I on će to ostvariti u potpunosti, a ja ću odraditi svoj dio i pomoći to osigurati", veli.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....