Danski film „Druk“ (Još jedna runda) redatelja Thomasa Vinterberga pobjednik je 33, Europskih filmskih nagrada (EFA) koje su dodijeljene on-line u subotu navečer.
Komedija o skupini nastavnika koja za okladu počne podučavati pripita osvojila je nagradu EFA za najbolji film, najbolju režiju, najbolji scenarij, te za najbolju mušku ulogu glumca Madsa Mikkelsena. Mikkelsen je nagradu dobio u kategoriju u kojoj je bio nominiran i naš glumac Goran Bogdan.
Nagradu za žensku ulogu osvojila je njemačka glumica Paula Beer za ulogu u filmu „Undine“ Christiana Petzolda.
Nagradu za najbolji debitantski film dobio je talijanski režiser Carlo Sironi za film „Sole“ koji se bavi istočnoeuropskim djevojkama koje za novac u Italiju dolaze roditi kao surogatne majke.
Nagradu za najbolji...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....