ČEMU OVO?

Ovaj je hit teško prepričljiv užas, a zbog jedne scene naljutili su i talijansku mafiju...

Vincent (Andrea Scarduzio SCARDUZIO) i njegov pomoćnik (Giorgio Antonini), Columbia Pictures, The Equalizer

 Stefano Montesi/sony Pictures/Hollywood Archive/Profimedia/Stefano Montesi/sony Pictures/hollywood Archive/profimedia
Treći ‘Equalizer‘ s Denzelom Washingtonom nasmijat će vas koliko je loš. Stigao je na HBO Max pa smo mu pružili priliku. Kakva greška
Treći ‘Equalizer‘ s Denzelom Washingtonom nasmijat će vas koliko je loš. Stigao je na HBO Max pa smo mu pružili priliku. Kakva greška

U jednoj od najglupljih scena u filmu, doslovno zločinu nad filmskom, ali i talijanskom kulturom, neki zli tipovi kasno u noći sjede sa šefom i planiraju što već zli tipovi valjda uvijek planiraju - kako će nekog ubiti, prebiti, nešto ukrasti ili zapaliti.

S obzirom na to da su ovdje u pitanju mafijaši, i to talijanski, zlikovci su redom otmjeno odjeveni, solidno frizirani, naparfumirani i nakićeni zlatom, a svoju prljavu rabotu dogovaraju u kuhinji, dok meze tjesteninu i mesne okruglice, i zalijevaju to finom buteljkom crnjaka. Nad glavama im se, pazite ovo, suše gigantski pršuti.

Broj klišeja u samo jednom kadru: 12.

Znamo to, uostalom, svi: ako si mafijaš, pa još k tome talijanski, najopasniji si dok srčeš špagete.

Ništa se bitnog ovdje za radnju ne događa, osim možda be...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 11:54