GOSTI FESTIVALA

VIDEO: DVOJE DOKUMENTARNIH AUTORA SA SVJETSKOG VRHA Erik Gandini i Nino Kirtadzé stižu na ZagrebDox

 promo foto
Na 12. ZagrebDoxu možemo pobliže upoznati beskompromisnog švedskog redatelja i majstoricu toplih ljudskih priča o apsurdima gruzijske i ruske svakodnevice
Na 12. ZagrebDoxu možemo pobliže upoznati beskompromisnog švedskog redatelja i majstoricu toplih ljudskih priča o apsurdima gruzijske i ruske svakodnevice

ZAGREB - Publika 12. ZagrebDoxa (21. – 28. veljače) moći će pobliže upoznati dvoje redatelja koji se ubrajaju u sam vrh svjetske dokumentaristike u dvije filmske retrospektive, na proširenim razgovorima u sklopu ZagrebDoXXL-a i na majstorskim predavanjima u programu ZagrebDox Pro.

Tako krajem veljače u Zagreb stiže Erik Gandini, znameniti talijansko-švedski autor i dobitnik prestižne glavne nagrade IDFA-e, kojeg zbog beskompromisnog i kritičkog pristupa općeprihvaćenim društvenim pojavama zovu švedskim ikonoklastom, te Nino Kirtadzé, gruzijsko-francuska glumica i dokumentaristica, dobitnica nagrade Europske filmske akademije, koja je poznata po suptilnim i toplim prikazima ljudi uronjenih u apsurde gruzijske i ruske svakodnevice.

Videokracija

Retrospektiva Erika ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 02:31