Avatar: The Game ipak nije u potpunosti prerada, barem što se priče tiče jer se radnja odvija prije događanja u filmu. Dakle, igra je prequel filmu te objašnjava prošlost Pandore, mjeseca koji kruži oko planeta Polyphemus, odnosno mjesta događanja.
Nedugo nakon što započnete igru morate birati želite li se boriti na strani RDA-e ili Na'via. Ako izaberete RDA, igra se nastavlja kao pucačina iz trećeg lica, no ako izaberete Na'vi, tada igra postaje avantura iz trećeg lica.
Dakle, zgodan koncept koji omogućuje da igru odigrate dva puta s različitim stilom i pričom.
Sama igra se svodi na obavljanje primarnih misija kojima napredujete kroz priču i dodatnih opcionalnih, a same misije pak su uobičajeni neoriginalni zadaci tipa idi tamo i ubij ono ili pokupi nešto i sl.
Uglavnom...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....