ŽIVJELI!

ODLIČNA IDEJA ILI BACANJE NOVCA Hrvatski susjedi dobivaju prvu fontanu iz koje teče pivo, građani oduševljeni

Zagreb, 120314.Pivnica Medvedgrad, Samoborska ulica.Predstavljanje prve Hrvatske mikro pivovare za kucnu uporabu i dvije vrste piva.Na fotografiji: predstavljanje piva Ale svijetli i Ale crni.Foto: Marko Todorov / CROPIX
 Marko Todorov / CROPIX

LJUBLJANA - Projekt gradnje fontane iz koje će umjesto vode teći pivo posvađao je gradske oce u slovenskom gradiću Žalec, smještenom u dolini poznatoj po proizvodnji hmelja, ali je dvije trećine vijećnika, na izvanrednoj sjednici koju je tražila oporba, odbacilo prijedlog da se planovi obustave, a novac upotrijebi u druge svrhe, piše u petak ljubljanski dnevni list "Dnevnik".

Za gradnju prve europske fontane iz koje će se moći natočiti pivo najviše se zalaže načelnik općine Janko Kos iz stranke Socijalnih demokrata (SD), a podržala ga je i nacionalna turistička organizacija koja smatra da se radi o odličnoj ideji kako grad privući turiste, a istodobno i promicati slovensko pivo.

Protiv gradnje bila je konzervativna oporba, koja govori da se radi o razbacivanju novcem ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 15:15