STALNI IZAZOV

FACEBOOK PREKINUO VELIKE OPERACIJE MANIPULIRANJA POKRENUTE U IRANU I RUSIJI Društvena mreža želi da ljudi imaju povjerenja u komunikaciju na Facebooku

Ilustracija
 Beck Diefenbach/File Photo / REUTERS

Društvena mreža Facebook objavila je u utorak da je prekinula velike operacije manipuliranja, pokrenute u Iranu i Rusiji, koje su za cilj imale Latinsku Ameriku, SAD, Veliku Britaniju i Bliski istok.

"Neke od tih aktivnosti inicirane su iz Irana, druge iz Rusije. Radilo se o različitim kampanjama i nismo identificirali nikakvu vezu ili koordinaciju među njima", ističe na svojem blogu Facebook kojemu je jako predbacivano, posebice nakon izborne kampanje 2016. u SAD-u, da nije učinio dovoljno u borbi protiv tog tipa zloporabe.

Američke obavještajne službe otkrile su da su se ruski operateri poslužili, između ostalog, Facebookom kako bi pokušali utjecati na izbore koji su Donalda Trumpa doveli u Bijelu kuću. Moskva je uvijek odbacivala te optužbe.

Kako se bliže parlamentarni ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
31. prosinac 2025 23:04