DRUŠTVENO DOBRO

TOYOTA ULAŽE MILIJARDU DOLARA U ROBOTE I UMJETNU INTELIGENCIJU Dok se Nijemci muče s tužbama, Japanci idu u budućnost!

 iStock / Getty Images

Toyota će uložit milijardu dolara u tvrtku za istraživanje koju će bazirati u Silicijskoj dolini kako bi razvijala umjetnu inteligenciju i robotiku, podupirući time namjeru proizvođača automobila da bude vodeći na tržištu u segmentu samovozećih automobila i aplikaciji te tehnologije u drugim segmentima, prenosi AP.

Predsjednik Toyote Akio Toyoda rekao je u petak da će tvrtka početi s radom u siječnju 2016. te da će imati 200 zaposlenih u pogonu pored sveučilišta Stanford.

Planirana investicija bit će realizirana kroz pet godina, a dolazi povrh najavljenih 50 milijuna dolara koje Toyota planira uložiti u istraživanje umjetne inteligencije na sveučilištima Stanford i MIT.

Toyota je već demonstrirala robota osmišljenog za pomaganje starijim osobama, teško bolesnima i oso...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 14:14