VAŽAN ISKORAK

Prvi lijek protiv covida: Najteži pacijenti već 2 sata nakon prve doze osjete značajne promjene!

 Duje Klaric/Cropix
Mehanizam djelovanja ovog lijeka je imunomodulacijski, a razvio ga je izraelski ekspert s covid odjela
Mehanizam djelovanja ovog lijeka je imunomodulacijski, a razvio ga je izraelski ekspert s covid odjela

Hoće li izraelski lijek Allocetra biti uspješan u liječenju koronavirusa, i to različitih sojeva, mora potvrditi studija treće faze kliničkih ispitivanja, ali za sada se pokazao kao vrlo uspješan.

Čak 90 posto teških pacijenata oporavilo se nakon liječenja ovim lijekom, prema tvrdnjama tvrtke Biomed Enlivex Therapeutics. Izvijestili su ovog tjedna da su ohrabrujući rezultati ispitivanja lijeka u fazi 2 u liječenju teških bolesnika s koronavirusom.

Od 16 liječenih pacijenata, sedam je bilo u teškom stanju, a devet u kritičnom. Većina je bila u dobi od 40 do 60 godina i svi su pripadali rizičnim skupinama, odnosno bili su pretili, imali su povišeni krvni tlak i većina su bili muškarci, kod kojih je stopa smrtnosti od korone veća.

Njih 14 liječenih Allocetrom oporavilo s...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
01. prosinac 2025 12:18