PREDIVNA VIJEST

Otac nakon 40 godina pronašao sina u Hrvatskoj, priča je nevjerojatna: ‘Bit će to najbolji Božić ikada‘

Otac i sin ujedinjeni nakon gotovo četiri desetljeća

 Hrvatski crveni križ
Dirljiva priča o obiteljskom susretu kojemu su presudnu ulogu imali djelatnici Hrvatskog Crvenog križa
Dirljiva priča o obiteljskom susretu kojemu su presudnu ulogu imali djelatnici Hrvatskog Crvenog križa

Nakon gotovo četiri desetljeća razdvojenosti, Nacionalni ured Službe traženja Hrvatskog Crvenog križa sudjelovao je u spajanju oca i sina razdvojenih uslijed oružanog sukoba u Libanonu. Ova emotivna životna priča raznježila je sve djelatnike Hrvatskog Crvenog križa koji su sudjelovali u procesu spajanja obitelji, objavili su na svojim stranicama.

Otac - tražitelj, koji je kao mladi student boravio u Hrvatskoj, nakon završetka studija vratio se u svoj rodni Libanon, zemlju koju je ubrzo potom zahvatio oružani sukob. Njegov sin je zajedno sa svojom majkom ostao živjeti u Republici Hrvatskoj koju je nedugo nakon toga zahvatio Domovinski rat. U početku su uspijevali održavati kontakt, no uslijed ratnih okolnosti svaka je komunikacija naglo prekinuta.

Unatoč mnogobrojnim pokušajima i potrazi za informacijama putem različitih izvora, otac nije uspio samostalno ponovno stupiti u kontakt sa svojim sinom.

Helena je istraživala očevu skrivenu prošlost, to ju je dovelo do Iraka

Iako je iscrpio sve osobne mogućnosti, nije gubio nadu. Na kraju je osobno doputovao u Republiku Hrvatsku kako bi ga pronašao, no promjena adrese i protok vremena ponovno su mu zatvorili vrata.

Kada je saznao za Službu traženja Hrvatskog Crvenog križa, koja provodi aktivnosti obnavljanja obiteljskih veza te traženja razdvojenih i nestalih članova obitelji, pokucao je i na ta vrata gdje mu je savjetovano da pokrene zahtjev za traženje.

Nakon otvaranja zahtjeva, djelatnici Hrvatskog Crvenog križa započeli su potragu. Ubrzo je stigla vijest koju je otac čekao gotovo četrdeset godina: Gradsko društvo Crvenog križa Klanjec potvrdilo je da je tražena osoba, njegov sin, pronađena te da želi stupiti u kontakt s njim. Već sljedećeg dana doputovao je u Republiku Hrvatsku, gdje je nakon dugih desetljeća konačno zagrlio svog sina.

Ističu kako su svjedočili dojmljivom susretu i ponovnom povezivanju oca i sina, koji su s velikom radošću dočekali priliku za novi početak, obojica izuzetno sretni što mogu nastaviti graditi odnos.

- Bit će to najbolji Božić ikad, rekao je sin, koji već planira odlazak u Libanon kako bi upoznao obitelj za koju je tek sada saznao. Nakon što je napokon pronašao sina, otac je s velikom zahvalnošću zaključio svoj zahtjev.

image

Potraga je završena

Hrvatski crveni križ
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
03. prosinac 2025 14:08