Istraživačka tvrtka EyeTrackShop provela je istraživanje želeći utvrditi na koji način muškarci i žene gledaju oglase te ima li razlike u njihovom doživljaju, piše This is Insider.
EyeTrackShop je 50-ici muškaraca i 50-ero žena pokazao tri oglasa, od kojih su dva bila seksualne prirode, dok treći to po ni po čemu nije bio.
'Naše je istraživanje pokazalo da muškarci i žene oglase gledaju na približno isti način, odnosno bez većih razlika', stoji u izvještaju EyeTrackShopa. 'No, kada smo to utvrdili poželjeli smo vidjeti po čemu se razlikuje vizualna obrada oglasa kod muškaraca i kod žena.'
Prvi oglas koji je pokazan ispitanicima bio je za H&M kupaći kostim.

Premda muškarci i žene gle...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....