Vanzemaljci bi nas već sutra mogli kontaktirati i mi moramo znati što da im kažemo, upozorili su znanstvenici tijekom otvaranja novog istraživačkog centra kojem je cilj pripremiti čovječanstvo za prvi susret s vanzemaljskom vrstom, piše Telegraph.
Sveučilište St. Andrews udružilo je snage s britanskom istraživačkom mrežom SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence - Potraga za izvanzemaljskom inteligencijom, prev.) kako bi uspostavili protokole i procedure ako izvanzemaljci doista budu otkriveni.
Tim upozorava da, iako postoje mjere za suočavanje s prijetnjama poput udara asteroida, nema dogovorenog odgovora ako uhvatimo radijski signal koji je poslao neki inteligentan oblika života iz svemira.
Ovaj Seti Post-Detection Hub okupit će stručnjake iz cijelog svijeta kako bi...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....