ZAGREB - Nakon tri tjedna hladnog pogona u ponedjeljak je oživjela maksimirska svlačionica. Josip Kuže je okupio 25 nogometaša s kojima će ovog proljeća jurišati po naslov državnog prvaka.
Predstavljajući program priprema u Španjolskoj i Turskoj, strateg "modrih" izrazio je uvjerenje da će do ljeta njegova momčad dobiti novu dimenziju kvalitete kako bi krajem lipnja bila legitiman kandidat za proboj u Ligu prvaka.
- U predstojećem razdoblju suočavam se s dva imperativa: moram dotjerati razinu naše igre, kao i individualne mogućnosti svakog od svojih nogometaša - rekao je Kuže.
Sedam jakih provjera
Usput, na druženje s novinarima trener je došao "radostan i nestrpljiv", očito je da se zaželio rada i izazova.
- Jesenas smo odradili dobar posao, no ipak riječ je samo o prvom dijelu jednog dugotrajnog procesa. Držim da je ovaj drugi dio, koji upravo počinje, daleko najbitniji. Temelje smo izgradili, sada je vrijeme za glancanje detalja. Kada ovo govorim, moram naglasiti i da sam izrazito zahvalan klubu što mi je išao na ruku i ispunio moje zahtjeve u izboru pripremnih destinacija. Dva tjedna u Španjolskoj plus tjedan dana Turske, sedam
jakih utakmica... Sve su to stvari na kojima sam inzistirao i koje nije bilo lako financijski podnijeti, ali klub se odlučio za tu žrtvu.
Uoči prvog susreta s igračima u 2006. godini Kuže je sumirao i učinke prijelaznog roka.
- Zadovoljan sam što smo dobili Andersona i Vukojevića. Do ljeta želimo dovesti još jednog kreativnog veznog igrača i eventualno stopera. Nemamo potrebe srljati jer računam da smo s postojećim kadrom sposobni osvojiti naslov hrvatskog prvaka.
Mituu propao dogovor s Dresdenom
Stopera bi Kuže mogao pronaći u makedonskom reprezentativcu Ivanovskom. Taj je nogometaš jučer trenirao s "modrima", a maksimirska struka namjerava ga "opipati" na nekoliko treninga, pa ako zadovolji Kužeove kriterije, bit će mu ponuđen ugovor.
U međuvremenu Dinamo očekuje da se rasplete situacija oko Ljubojevića i Mitua koji su završili na transfer listi. U Mituovom slučaju Kuže je čak pokušao "sekundirati" igraču u pronalaženju novog angažmana, ali se Rumunj nije uspio dogovoriti s drugoligašem iz Dresdena.
- Točno je da je Mitu otišao na moju preporuku, direktor kluba i bivši trener su moji veliki prijatelji. Problem se pojavio nakon što je kormilo momčadi preuzeo novi tener Pacult, koji je inzistirao da Mitu odigra probne utakmice, što je on odbio...
Kužeovo raspoloženje iznenada se pokvarilo kada se poveo razgovor o putnicima na reprezentativnu turneju u Hong Kong. Izbornik Zlatko Kranjčar, naime, po novome računa i na Dinu Drpića.
- Prilikom našeg sastanka s izbornikom i čelnicima HNS-a, Kranjčar mi je decidirano kazao da osim trojice izabranih (Eduardo, Bošnjak i Mamić) više neće zvati niti jednog našeg nogometaša. Ovo je sada jedan novi moment. Ako Drpić zaista dobije pozivnicu, neće nam biti jednostavno stopirati njegov odlazak. Samo, pitam se - hoće li ta priča ići i dalje, i gdje će se zaustaviti?
Na koncu, Kuže je morao odgovarati i na pitanje može li epidemija ptičje gripe u Turskoj promijeniti plan Dinamovih priprema.
- Zasad ne razmišljamo o otkazivanju Turske. Prema našim informacijama, u Antalyji će se pripremati stotinu momčadi. Pratit ćemo razvoj situacije i reagirati sukladno tome.
Anderson uspješno prošao liječnički pregled
Novi Dinamov centarfor Anderson Costa u ponedjeljak je uspješno prošao liječničke preglede i odradio prvi trening s novim suigračima, a u četvrtak bi trebao biti predstavljen javnosti.
- Vjerujem da smo u Andersonu dobili jaku figuru. Prema onom što smo vidjeli na kaseti riječ je o klasnom nogometašu, rekao je Kuže te opovrgnuo da klub inzistira na trampi Ante Tomić - Mario Grgurović.
25 Kužeovih igrača
Na treningu u ponedjeljak Kuže je na teren izveo 25 nogometaša. Riječ je o četiri vratara te po sedam defanzivaca, vezista i napadača. Vratari su Turina, Šarlija, Lončarić i Vuljanko.
Za mjesto u obrani konkuriraju Ćorluka, Bosnar, Drpić, Lučić, Ćale, Buljat i Etto. Konkurenti u veznom redu su Marić, Chago, Tomić, Mamić, Vukojević, Šarić i Modrić, dok će se za napadačke pozicije hrvati Eduardo, Bošnjak, Anderson, Zahora, Talijanac, Kardum i Pandev.
Dražen Krušelj
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....