ZAGREB - Nije teško zamisliti da se i sam Carlos Ghosn, CEO Renault-Nissana, začudio nevjerojatnom uspjehu Qashqaija. Kada je Nissanov crossover lansiran u proljeće 2007. godine, liste čekanja su samo u Hrvatskoj bile godinu dana.
Koliko je Qashqai uspješna ‘formula’, očito je i po nedavnom obnavljanju kojem je taj model podvrgnut, a koje je bilo uistinu neznatno. Nekolicina dizajnerskih izmjena uključuju novu masku, agresivnija prednja i dorađena stražnja svjetla, a najveća novost u interijeru su drukčiji instrumenti.
Bolja zvučna izolacija
Testirana +2 verzija još uvijek je 211 mm duža od standardnog Qashqaija te ima 135 mm duži međuosovinski razmak, a 1,5-litreni dCi turbodizelaš najbolji motor je u ponudi. Renaultov provjereni common-rail motor razvija 106 KS i 240 Nm te unatoč podatku o 13 sekundi potrebnih za ubrzanje s mjesta do 100 km/h, zapravo pruža sasvim solidne performanse uz skromnu potrošnju goriva. Šesti stupanj serijskog ručnog mjenjača nešto je ‘duži’, što u kombinaciji s poboljšanom zvučnom izolacijom znači da je Qashqai pri višim brzinama znatno tiši i uglađeniji.
Dorađen ovjes
Neznatnim izmjenama na ovjesu donekle je poboljšana i udobnost u vožnji. Obnovljeni Qashqai+2 s 1,5-litrenim dizelašem i osnovnom Visia opremom stoji 23.586 eura, a za testirani model s Acenta paketom treba izdvojiti još 2758 eura.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....