Kineski tehnološki gigant Lenovo izvijestio je u četvrtak o najvećem godišnjem gubitku od 2009. godine zbog viših troškova komponenti, očekivanog otpisa vezanog za izmjene sustava oporezivanja u SAD-u i nižih prihoda od prodaje imovine.
Kompanija je u fiskalnoj godini koja je završila u ožujku zabilježila neto gubitak od 189 milijuna dolara, najveći od 2009. godine. U prethodnoj fiskalnoj godini poslovala je s dobiti od 535 milijuna dolara.
Na rezultat u fiskalnoj godini 2016/2017. pozitivno je utjecao prihod od prodaje imovine od 10,89 milijuna dolara. U netom zaključenoj fiskalnoj godini Lenovo je u toj stavci bilježilo prihod od samo 300 tisuća dolara.
Dodatno je rezultate u netom završenoj fiskalnoj godini pritisnuo otpis 400 milijuna dolara poreznih olakšica vezano za i...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....