Njemačka će do 2029. povećati vojnu potrošnju za više od dvije trećine, čime će prestići Francusku i Ujedinjeno Kraljevstvo te se pozicionirati kao predvodnica novog vala naoružavanja unutar NATO saveza, piše britanski Financial Times. Predstavnici najvećeg europskog gospodarstva ovaj radikalni zaokret objašnjavaju strahom od Rusije, kao i pritiskom SAD-a, odnosno Donalda Trumpa, koji od članica traži mnogo više ulaganja nego što je dosad bila praksa.
Dakle, prema planovima koje je u utorak predstavio ministar financija Lars Klingbeil, vojni izdaci Njemačke trebali bi do 2029. dosegnuti 162 milijarde eura godišnje. U tu svotu uključena je i godišnja vojna pomoć Ukrajini od oko 8,5 milijardi eura, što znači da će osnovna vojna potrošnja u sljedeće četiri godine doseći 3,5...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....