ATRAKTIVNA PLESAČICA

Programerka iz Splita zablistala na karnevalu u Riju, pogledajte njezin spektakularan kostim

Polina Mytko već neko vrijeme živi u Hrvatskoj, bavi se raznim stilovima plesa, a radi i kao programerka

Polina Mytko

 Duje Klaric/Cropix
Polina Mytko već neko vrijeme živi u Hrvatskoj, bavi se raznim stilovima plesa, a radi i kao programerka

Od petka se u Rio de Janeiru održava najveći karneval na svijetu, na kojem su sudjelovale i djevojke iz Hrvatske. Među njima je Polina Mytko, rođena u Sankt Peterburgu, a danas živi u Splitu.

Mytko je svoje plesno iskustvo stekla u Minsku, a latinoameričke plesove počela je učiti još kao dijete. Trenirala je i suvremeni ples te pohađala satove klasične koreografije. Orijentalnim plesom počela se baviti s 14 godina te je pohađala plesni tečaj u plesnoj školi Farangiz u Minsku te grupne i privatne satove kod različitih učitelja, kako piše Slobodna Dalmacija.

Polina se, osim klasičnim orijentalnim plesom, bavi i American Tribal Style i Tribal Fusion plesovima.

Nakon što se preselila u Hrvatsku, Mytko je nastavila sa samoobrazovanjem te je pohađala radionice svjetski poznatih plesačica. Uz to je izrađivala i plesne kostime. Prije 11 godina osvojila je 1. mjesto na natjecanju Oriental Fairytales u Beogradu, a ubrzo je pokrenula plesni tečaj i osnovala grupu OrienTale koja je nastupala na mnogim manifestacijama. Polina je pokrenula i plesnu skupinu Angels dance company te nastupa na velikim festivalima diljem svijeta. Kao članica Ultra Angelsa nastupa na festivalima Ultra Miami, Ultra Europe, Ultra China i Ultra Singapore. Polina, među ostalim, u Splitu i Trogiru radi kao instruktorica sambe, orijentalnog plesa i tumba fitnessa.

Plesačica ima i impresivnu akademsku pozadinu, s obzirom na to da je diplomirala matematiku na PMF-u u Splitu. Danas radi i kao programerka.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
03. lipanj 2026 14:14