U ARENI ZAGREB

Uoči koncerta u Areni kolege se prisjetile Tome Zdravkovića: ‘Rekao je da ću postati zvijezda‘

Zvijezde iz regije oživjet će njegove najveće hitove na zagrebačkoj pozornici, a prisjetili su se uspomene na pjevača

Koncert u spomen na Tomu Zdravkovića u Areni Zagreb

 Press/
Zvijezde iz regije oživjet će njegove najveće hitove na zagrebačkoj pozornici, a prisjetili su se uspomene na pjevača

28. ožujka u Areni Zagreb održat će se veliki koncert posvećen kantautoru Tomi Zdravkoviću, a karte su gotovo rasprodane. Izvođači koji će pjevati njegove legendarne pjesme otkrili su svoja sjećanja na glazbenika.

Toma je za neke od njih bio uzor i inspiracija. Pjevač Dragan Kojić Keba prisjetio se jednog susreta koji mu je ostao urezan za cijeli život. Kao mladi anonimni pjevač, čija je karijera tek krenula uzlazno, nastupao je u šatoru kada se susreo s Tomom. "Prenijeli su mi da je Toma pitao tko sam i rekao da mogu postati velika zvijezda. To mi je jedna od najljepših uspomena i ogromna motivacija", ističe Keba, dodajući da mu je danas čast što kroz Tomine pjesme prenosi emociju publici.

Spektakl u čast legendi narodne glazbe: Koncertna posveta Tomi Zdravkoviću u Areni Zagreb 2026.

Slične uspomene nosi i Enes Begović, koji je imao priliku Tomu upoznati osobno. "Bio je čovjek koji je zaista volio Sarajevo i uvijek mu se rado vraćao. Ta druženja bila su spontana, iskrena, ispunjena glazbom i životnim pričama", kaže, naglašavajući da je Toma bio topao, duhovit i emotivan, baš kao i njegove pjesme.

image
Press/

Nemanja Nikolić, Zdravković je obilježio same početke karijere. "Na natjecanjima sam gotovo isključivo pjevao njegove pjesme. S 18 godina dobio sam njegovu autobiografiju i jedva sam čekao da je pročitam iste večeri. To je dodatno produbilo moje poštovanje prema njegovu liku i djelu", prisjetio se.

Milan Topalović Topalko ističe da mu je žao što Toma za života nije dobio priznanje kakvo je zaslužio. "Tek nakon njegova odlaska njegova su djela dosegnula pravu visinu. U Areni ćemo pjevati iz srca i duše, kao što je i on pjevao, da te pjesme žive zauvijek", poručuje.

U Areni će nastupiti i Hanka Paldum, diva sevdaha koja je s Tomom dijelila i scenu i prijateljstvo. "Svaki susret s njim nosio je posebnu čaroliju. Nije samo pjevao – on je živio svaku riječ svojih pjesama", ističe Paldum, evocirajući uspomene na njegove česte dolaske u Sarajevo, grad koji je, kako kaže, iskreno volio. Večeri provedene uz njegovu pjesmu, u krugu prijatelja i publike, ostale su joj među najljepšim uspomenama u životu i karijeri.

image
Press/

Danas se navršava 34 godine od smrti Tome Zdravkovića, Zagreb će mu odati počast 28. ožujka 2026.

Koncert u Zagrebu održava se u godini kada se obilježava 35. obljetnica smrti pjevača koji je preminuo 30. rujna 1991. godine. Njegov život, obilježen siromaštvom, osobnim gubicima i boemskim duhom, pretočen je u pjesme koje su postale vječne – od kafanskih himni do tihih, intimnih ispovijesti.

Te večeri publika će ponovno slušati bezvremenske hitove poput „Kafana je moja sudbina“, „Dva smo sveta različita“, „Dotakao sam dno života“ i „Za Ljiljanu“, u izvedbama nekih od najpoznatijih glasova regionalne scene, uz pratnju orkestra Miše Mijatovića.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
30. svibanj 2026 09:03