Euro Black Nation dolaze iz Darde, a po svemu što ih karakterizira riječ je o neuobičajenoj grupi. To su dečki u kasnim dvadesetima, obožavaju repati, odrasli su na cesti i njihove su priče brutalno istinite, a pomalo podsjećaju na „Milijunaša s ulice“ i nadaju se da će njihov kraj biti sretan baš kao u navedenom filmu.
Pod utjecajem kung fu filmova i hip hopa, Euro Black Nation (E.B.N.) kombiniraju elektronske i hip hop ritmove s romskom tradicionalnom glazbom što sveukupno čini njihov, kako sami kažu, «gipsy style».
Inspiraciju pronalaze u vlastitoj svakodnevici koju obilježava sveprisutna nezaposlenost te životarenje od socijalne pomoći i skupljanja željeza. Nakon uredno odsluženih zatvorskih kazni i društveno korisnog rada,
puni duha i optimizma depresivne teme...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....