MADRID - Vojvotinja María del Rosario Cayetana Alfonsa Victoria Eugenia Francisca Fitz-James Stuart y de Silva, jedna od najbogatijih Španjolki i plemkinja s najviše titula na svijetu, umrla je u 88. godini u svom domu u Sevilli, objavio je gradonačelnik u četvrtak.
U bolnicu je primljena u nedjelju navečer zbog plućne infekcije. Kako joj se stanje pogoršavalo, prebačena je kući gdje je umrla okružena članovima obitelji.
"Lady Cayetana uvijek je nosila Sevillu u svom srcu i u srcu Seville ostat će vječno", napisao je na Twitteru gradonačelnik Juan Ignacio Zoido.
Rođena u madridskoj palači Liria 28. ožujka 1926., vojvotkinja se u petoj godini preselila u Pariz, a potom u London jer je njezina obitelj bježala pred španjolskim građanskim ratom od 1936. do 1939.
Bila je poz...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....