NLB LIGA

Cibona izgubila od Čeha, Zagreb stradao u Pioniru

Košarkaši Cibone izgubili su u Draženovom domu od češkog CEZ Nymburka 86-85 u šestom kolu regionalne NLB lige. U pokušaju posljednjeg napada pogriješio je Rok Stipčević.
 Goran Mehkek / Cropix

Košarkaši Cibone izgubili su u Draženovom domu od češkog CEZ Nymburka 86-85 u šestom kolu regionalne NLB lige. Afik Nissim zabio je skok-šut za konačan rezultat pri minimalnom Ciboninu vodstvu pred sam kraj dvoboja. U pokušaju posljednjeg napada pogriješio je Rok Stipčević.

Nakon što je na poluvremenu zaostajala četiri koša (47-43) momčad Zdravka Radulovića preokrenula je rezultat u svoju korist dobivši treću četvrtinu 19-12. No, u posljednjih su deset minuta domaći podbacili u obrani dopustivši Česima 27 koševa. Opet su izgubljene lopte bile rak-rana mladog Cibonina sastava. Pogubili su Radulovićevi košarkaši 16 lopti u odnosu na šest gostiju.

U Ciboninim su redovima opet najbolji bili visoki igrači. Tomislav Zubčić ubacio je 19 koševa uz devet skokova za najbolju valorizaciju na parketu (31 bod), dok je Leon Radošević ostvario praktički identičan učinak (18 koševa, 9 skokova). Rok Stipčević ubacio je 11 koševa uz osam asistencija i tri izgubljene lopte, a ponovno je neraspoložen bio Bojan Bogdanović s 10 koševa (šut iz igre 4-10) i četiri izgubljene lopte.

Simmons s 23 koša i Chan s 21 košem i osam skokova predvodili su goste.

Košarkaši Zagreba i treći su put zaredom poraženi u regionalnoj NLB ligi. U 6. kolu ih je na svome parketu sa 84-64 deklasirao branitelj naslova Partizan. “Mravi” su se samo u prvoj četvrtrini dobro držali, štoviše i dobili su taj period igre sa 17-13. No, nakon toga je za momčad Denisa Bajramovića sve krenulo nizbrdo.

Beograđani su u drugoj četvrtini zabili čak 27 poena i na odmor otišli s plus 13 (40-27). Zagreb u nastavku nije uspio pronaći put do preokreta, štoviše još je dublje potonuo, sve do konačnih minus 20. Kod Zagrepčana su se istaknuli Mario Kasun s 18 poena i šest skokova te Krunoslav Simon sa 14 koševa i deset uhvaćenih lopti. Svi su ostali bili blijedi, a najviše Damir Mulaomerović koji je izgubio je čak sedam lopti.

U pobjedničkoj momčadi po 12 su poena ubilježili Jaka Klobučar, Nathan Jawai i James Clough Gist.

NLB liga, 6. kolo:

Cibona – CEZ Nymburk 85-86

Partizan – Zagreb 84-64

Budućnost – Igokea 84-67

Redoslijed: 1. Budućnost 4-2, 2. CEZ Nymburk 4-2, 3. Partizan 3-3, 4. Hemofarm 4-1 (-1), 5. Cibona 3-3, 6. Union Olimpija 4-1 (-1), 7. Cedevita 3-3, 8. Široki 3-3, 9. Zagreb 3-3...

28. travanj 2024 19:38