KOŠARKAŠKA EUROLIGA

NIŠTA OD SENZACIJE Sjajnih 30 minuta Cedevite, a onda se probudio Teodosić...

Cedevita je upisala i treći poraz u Euroligi, CSKA je u Draženovom domu pobijedio 76-72
 Marko Todorov / CROPIX

Košarkaši Cedevite upisali su treći poraz u Euroligi. Nakon Unicaje i Limogesa, Repešinu momčad 'zaskočio' je i CSKA. Ruski velikan slavio je pred 4.000 gledatelja u Draženovom domu s 76-72 (19-18, 20-18, 10-17, 23-23)..

Ono što može veseliti Jasmina Repešu svakako je činjenica da je Cedevita sa superfavoritom bila u egalu 33 minute. Štoviše, naš prvak imao je nekoliko prilika da se odvoji i na više od pet razlike (17-12, 8. minuta). U zadnjoj minuti Rusima su pomogli i suci koji su Žganecu svirali tehničku pogrešku i s duljom stankom razbili ritam hrvatske momčadi.

Jasmin Repeša je od svojih igrača dobio ono što je tražio uoči utakmice. Mlađi igrači poput Mazalina, Arapovića i Žganeca nisu se preplašili snažnog suparnika, Nemanja Gordić (12 poena, šut 5-7, 2 asistencije) odigrao je najbolje poluvrijeme u dresu Cedevite, a gosti nisu dolazili do lakih koševa. U kontroli skoka jedini problem Cedevitinim igračima predstavljao je Kyle Hines koji je već u prvih 20 minuta uhvatio četiri lopte u napadu.

Solidnu rolu imao je i povratnik Roko Ukić, ali ipak se vidjelo se da je stanka zbog ozljede ostavila traga na njenu tako ga je Repeša svako malo morao vaditi iz igre da predahne. Fantatsičan posao u obrani je napravio Ramljak koji je u prvom poluvremenu 'pojeo' Teodosića, ali Ruse su na životi držali Weems i Vorončević.

Cedevita je igrala odlično do samog kraja treće četvrtine kada Rusi rade seriju 8-0 i uoči posljednje dionice bježe na četiri razlike. Repešini momci su se još dobro držali sljedeće tri minute, a onda je na scenu nastupio - Miloš Teodosić. Sjajni srpski 'playmaker' zabio je tri trice zaredom, odveo CSKA na +13 i tu je priči bio kraj.

Cedevita je još pokušala, na krilima Ukića i Bilana stigli su do četiri razlike, a 20-ak sekundi prije kraja Delaš je bio na polaganju za potpunu dramu u završnici. Ipak, ušao je premekano, Rusi su ga blokirali i tu je priči bio kraj...

Nemanja Gordić sa 21 košem i tri asitencije bio je najbolji igrač hrvatskog prvaka. Roko Ukić je u svom prvom euroligaškom nastupu za Cedevitu postigao 13 koševa, a do dvoznamenkastog učinka je sa 10 poena stigao i Miro Bilan. Teodosić i Nando De Colo bili su najefikasniji igrači CSKA sa po 14 poena, a Sonny Weems je postigao 13 poena, ali uz šut 6-17.

Nakon tri odigrana kola CSKA je vodeći u skupini B s tri pobjede, dok je Cedevita peta s tri poraza.

U 4. kolu za šest dana Cedevita će gostovati u Tel Avivu kod aktualnog europskog prvaka Maccabija.

Tomić dobar u lakoj pobjedi Barcelone, igrao i Hezonja

Centar hrvatske košarkaške reprezentacije Ante Tomić u trećoj je pobjedi Barcelone u isto toliko nastupa u skupini C Eurolige, 86-67 (23-21, 26-16, 23-18, 14-12) domaćem uspjehu protiv poljskog Turowa sudjelovao sa 10 koševa i devet skokova uz jednu asistenciju.

Protiv nedoraslog suparnika Tomić je na terenu proveo 18 minuta uz šut za dva 3-6, dok je slobodna bacanja gađao 4-10.

Priliku u dresu Barcelone dobio je i Mario Hezonja koji je za 12 minuta postigao tri poena (šut za dva 0-1, trica 0-1, slobodna bacanja 3-4) i dva skoka.

Hrvatski reprezentativac Oliver Lafayette je u 85-81 pobjedi Olympiakosa na gostovanju kod Neptunasa u Klaipedi nakon produžetka sudjelovao s tri koša, dvije asistencije i jednim skokom. Olympiakos je na vrhu skupine D s tri pobjede, dok je Neptunas na omjeru 1-2.