NBA LIGA

Clippersi su se u sudaru dviju napadački raspoloženih momčadi pokazali boljima od Warriorsa, a pritom je Paul upisao 42 koša, 15 asistencija i šest ukradenih lopti

Chicago Bullsi sinoć su sa 82-81 svladali New York Knickse, a Derrick Rose kojem je to bila prva domaća utakmica regularne sezone od puknuća križnog ligamenta u lijevom koljenu 28. travnja 2012., odlučio je utakmicu pogotkom postignutim 5.7 sekundi prije kraja. Rose je utakmicu završio sa 18 pogodaka, ali je iz igre imao šut samo 7 od 23.

Carmelo Anthony imao je zadnji šut za pobjedu Knicksa, ali je promašio. Ipak, Anthony je predvodio Knickse sa 22 koša, dok je Luol Deng "ubacio" 17 za Chicago, a Joakim Noah upisao 15 skokova.

Los Angeles Clippersi su nakon razočaranja i poraza od LA Lakersa u prvoj utakmici sezone u drugoj utakmici u svom Staples Centru sa 126-115 pobijedili Golden State Warriorse.

Chris Paul je zabio za pobjedu 42 koša, od čega 15 u zadnjoj četvrtini, uz 15 asistencija. Blake Griffin je utakmicu završio sa 23 koša i deset skokova.

Warriorsi su bili dosta blizu u zadnjoj četvrtini, najviše zahvaljujući Stephenu Curryju, koji je zabio 16 koševa, većinu u prvih šest minuta četvrtine, te tako smanjio razliku na osam koševa.

Curry je utakmicu završio sa 38 pogodaka, a zabio je devet trica iz 14 pokušaja.

Davis Lee je dodao 22 pogotka, Andre Iguodala 14 uz 11 asistencija, a Andrew Bogut 17 za Warriorse.

NBA liga, četvrtak:

Chicago - New York 82-81 (Rose 18k, Deng 17k / Anthony 22k)

Los Angeles Clippers - Golden State 126-115 (Paul 42k, 15a, Griffin 23k, 10sk / Curry 38k, 9a)

04. svibanj 2024 06:23