NBA LIGA

Oklahoma City je sinoć sa 98-95 pobijedila Portland Trail Blazerse zaustavivši njihova tri najbolja strijelca LaMarcusa Aldridgea, Damiana Lillarda i Wesleya Matthewsa. Kevin Durant je u pobjedi Oklahome zabio 36 koševa uz deset skokova, a Reggie Jackson je pogodio dva slobodna bacanja šest stotinki do kraja utakmice. Jeremy Lamb je postigao 19 pogodaka, a Jackson 17 uz šest skokova i pet asistencija.

Nicolas Batum je predvodio šest igrača Portlanda sa dvoznamenkastim učinkom zabivši 18 koševa. Trail Blazersi (36-16) su sada pali na pet utakmica iza Oklahoma Cityja u Sjeverozapadnoj diviziji. Centar Robin Lopez je zabio 17 koševa uz 14 skokova za Blazerse. Najbolji Portlandovi strijelci Aldridge, Lillard i Matthews su zajedno pogodili 12 koševa iz 47 pokušaja.

Oklahoma City je bila bolja od Portlanda u šutu iz igre sa 48.2 posto u odnosu na 37.6 posto.

Portland je na poluvremenu je imao prednost od 55-45, no Thunder se oporavio u trećoj četvrtini nadigravši Blazerse sa 35-25 da bi u zadnjoj četvrtini došli na 80-80.

U drugoj utakmici igranoj sinoć, aktualni prvak Miami Heat je svladao Phoenix Sunse u Arizoni sa 103-97 što mu je osma pobjeda zaredom nad Sunsima. LeBron James je predvodio Heat sa 37 pogodaka, dok je Chris Bosh dodao 21.Kod Sunsa je najučinkovitiji bio Gerald Green sa 26 koševa, a Goran Dragić je ubacio 15 koševa uz devet asistencija i četiri ukradene lopte.

Dwyane Wade nije igrao sinoć zbog migrene i to mu je 14. propuštena utakmica od 50 koliko ih je Heat odigrao.

Heat je vodio sa samo 92-89 manje od dvije i pol minute do kraja, ali je tada James pogodio koš, Heat je ukrao dvije lopte i minutu i 13 sekundi do kraja Miami ima prednost od 96-89 koju ne ispušta do kraja utakmice.