NBA

Aktualni dvostruki prvak Miami slavio je na svom parketu protiv Atlante s uvjerljivih 104-88. Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda igrača trenera Erika Spoelstre.

U noći s utorka na srijedu odigrano je pet utakmica najjače košarkaške lige svijeta, u kojima su domaćini upisali svih pet pobjeda.

Aktualni dvostruki prvak Miami slavio je na svom parketu protiv Atlante s uvjerljivih 104-88. LeBron James si je uzeo "predah", te je ubacio svega 13 poena uz šut ispod 50 posto iz igre i s crte slobodnog bacanja (6-13 iz igre, 1-3 slobodna bacanja). Chris Bosh je predvodio košarkaše s Floride s 19 ubačaja i pet skokova, a 17 je poena s klupe pridodao Ray Allen.

Kod gostiju, koji su do ove utakmice bili na prosjeku ubačaja od 104 poena, je najefikasniji bio Mike Scott s 15 poena i 10 skokova, dok su u potpunosti podbacile okosnice momčadi, Jeff Teague i Al Horford, koji su kombinirano upisali 21 poena i čak 10 izgubljenih lopti!

Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda igrača trenera Erika Spoelstre.

Washington Wizardsi su kod kuće iznenandili Minnesotu i slavili sa 104-100. Gosti su nakon prve dvije četvrtine izgledali jako dobro i imali prednost od 12 poena, no nakon povratka s predaha su stali. U preostale dvije četvrtine su ubacili tek 37 poena, a ispromašivali su se Kevin Love (8-17 iz igre), Kevin Martin (4-17) i Corey Brewer (7-17).

Washington je do pobjede predvodio Bradley Beal s 25 poena,dok je, u odsustvu kvalitetnog šuta iz igre (5-17), John Wall upisao 16 asistencija. Ovo je tek treća pobjeda Wizardsa, uz sedam poraza.

Detroit je prekinuo neugodan niz od sedam uzastopnih poraza protiv New Yorka i slavio s 92-86. Rodney Stuckey je predvodio Pistonse do pobjede s 21 poenom, dok je 19 pridodao Josh Smith. Sjajni su pod koševima ponovno bili Greg Monroe (16 poena i 11 skokova) i Andre Drummond (13 poena i 11 skokova). Goste je s 25 poena predvodio isfrustrirani Carmelo Anthony, koji je iz igre pogodio osam od 20 lopti.

Spomenimo još sjajan učinak DeMarcusa Cousinsa u pobjedi Sacramenta protiv Phoenix Sunsa 107-104. Cousins je upisao 27 poena i 12 skokova, te je predvodio svoju momčad do preokreta u posljednjoj četvrtini, u koju su Kingsi ušli s -6.

Isaiah Thomas i Ben McLemore pridodali su svaki po 19 poena kod domaćina, dok je kod Phoenixa, koji je bio znatno oslabljen za neigranje Erica Bledsoea, najefikasniji bio Gerald Green s 23 koša.

U videu ispod pogledajte top 10 akcija večeri.