NBA LIGA

Philadelphia je pobijedila kod Denvera 114-102 i tako došla do tek treće gostujuće pobjede u sezoni (uz 13 poraza), dok je Minnesota bila bolja od New Orleansa 124-112

Toronto Raptorsi sinoć su slavili protiv Indiana Pacersa sa 95-82 što im je četvrta uzastopna pobjeda, prvi put ove sezone. DeMar DeRozan je zabio 26 koševa, a Kyle Lowry upisao 14 asistencija u pobjedi Toronta (15-15) nad vodećom momčadi NBA. Iako nije igrao čak 21 minutu zbog prekršaja, Roy Hibbert je predvodio Pacerse sa 16 koševa dok je Paul George ubacio 12.

Utakmica je bila izjednačena do polovice zadnje četvrtine kada je DeRozan pogodio šut i tako započeo seriju Raptorsa od 10-1 čime su došpli u vodstvo koje nisu ispuštali do kraja. Čvrsta obrana Raptorsa održala je Indianinu prvu momčad na samo 41 posto šuta iz igre. U trenutku kada je Toronto vodio 86-77 tri i pol minute do kraja, Raptorsov Lowry je izazvao prekršaj Hibberta. To je bio šesti faul Hibberta nakon čega je isključen, a Indiana je ostala bez svog najboljeg napadača.

Los Angeles Clippersi su sa 112-85 pobijedili Bobcatse s kojima su se izmjenjivali u vodstvu čak 18 puta. Najbolji strijelac Clippersa (22-12) bio Blake Griffin sa 31 pogotkom i 12 skokova, dok je Jared Dudley pogodio čak šest trica i upisao ukupni učinak od 20 koševa. Za Griffina je ovo peta utakmica s najmanje 30 koševa i 10 skokova ove sezone.

Nakon što su se izmjenjivali u vodstvu u prvom poluvremenu, Clippersi i Bobcatsi su ušli u treću četvrtinu izjednačeni na 56-56. Dudley je pogodio tricu i pokrenuo seriju od 7-0, nakon čega je Charlotte uspjela smanjiti na pet razlike nekoliko puta u drugom poluvremenu. Međutim Dudley je nakon toga pogodio svoju četvrtu i petu tricu i povećao vodstvo Clippersa na dvije znamenke. Bobcatsi su još jednom smanjili vodstvo na devet koševa, ali onda zadnjih dvije i pol minute treće četvrtine nisu zabili ni jedna koš iz igre zahvaljujući čemu su Clippersi povećali razliku na 12 koševa na početku zadnje četvrtine. Dudley je taj dio utakmice otvorio svojom šestom tricom nakon čega su se Clippersi odvojili skroz do kraja.

NBA liga, srijeda:

Washington - Dallas 78-87 (Booker 10p, 19s / Ellis 23p, 5s, Calderon 11p, 6s, 3a)

Toronto - Indiana 95-82 (DeRozan 26p, 9s, 3a, Lowry 13p, 4s, 14a / George 12p, 8s, 3a)

Minnesota - New Orleans 124-112 (Rubio 14p, 8s, 9a, Love 21p, 6s, 3a / Anderson 25p, 5s)

Denver - Philadelphia 102-114 (Lawson 15p, 6s, 11a / Turner 23p, 5s, 6a, Young 17p, 10s)

LA Clippers - Charlotte 112-85 (Griffin 31p, 12s, Paul 17p, 4a, 14a / Jefferson 14p, 12s, 4a)

29. travanj 2024 09:08