NJEMAČKI KUP

Borussia lako, Olić sjajan u pobjedi Wolfsburga

AP

Aktualni njemački nogometni prvak Borussia iz Dortmunda uvjerljivom se 5-1 pobjedom protiv Hannovera 96 plasirao u četvrtfinale Kupa. Trostruki strijelac za Borussiju bio je Mario Goetze (3, 40, 85), a po jedan pogodak postigli su Jakub Blaszczykowski (18) i Robert Lewandowski (90), dok je jedini gol za goste postigao Mame Diouf (79).

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Borussiju od 85. minute.

Wolfsburg je sa 2-1 svladao Bayer iz Leverkusena. Poveli su gosti preko Fagnera (31), ali preokret su donijeli Traesch (78) i Dost (90). Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta za Wolfsburg i asistirao je za prvi gol Vukova.

Stuttgart je također sa 2-1 nadigrao drugoligaša Koeln. Domaći su poveli sa 2-0 preko Gentnera (31) i Ibiševića (36-11m), da bi na 2-1 smanjio Clemens (80). Mato Jajalo odigrao je svih 90 minuta za Koeln.

U posljednjem susretu igranom u srijedu Bochum je dvoboju drugoligaša s visokih 3-0 svladao Muenchen 1860.

Još u utorak u četvrtfinale su se plasirali Freiburg, Mainz, Bayern i trećeligaš Kickers iz Offenbacha.