UKRAJINSKA LIGA

Dnjipro šokirao Šahtar u Donjecku, Ivan Strinić asistent!

Pogotke za gostujuću momčad postigli su Fedeckij u 45. minuti te Matheus u 83. minuti. Ivan Strinić odigrao je cijelu utakmicu za Dnjipro i bio je asistent za drugi gol
 Jakov Prkic / CROPIX

Veliko iznenađenje priredio je u subotu Dnjipro, koji je u utakmici 22. kola ukrajinskog prvenstva u Donjecku svladao Šahtar sa 2:0. Pogotke za gostujuću momčad postigli su Fedeckij u 45. minuti te Matheus u 83. minuti. Ivan Strinić odigrao je cijelu utakmicu za Dnjipro i bio je asistent za drugi gol, dok je Nikola Kalinić bio na klupi, dok je u domaćem sastavu Srna odradio 90 minuta i dobio žuti karton, dok je Eduardo ušao u 74. minuti. Šahtar je i dalje vodeći sa 41 bodom, dok Dnjipro ima 38 bodova. Inače, utakmica 22. kola između Sevastopolja, momčad s Krima, i Metalista je odgođena do daljnjeg.

Ukrajinska Premierliga, 22. kolo:

Šahtar – Dnjepar 0-2 (Fedetskij 45, Matheus Nascimento 83)

Redoslijed: 1. Šahtar 41 (19 utakmica), 2. Dnjipro 38 (-1), 3. Dinamo Kijev 36 (-1), 4. Metalist Harkiv 34 (-2)...

12. svibanj 2024 11:48