LAKA POBJEDA

Farmaceuti dali Interu iz Zaprešića pet golova

Slaven Belupo priključuje se vrhu tablice 1. HNL
Koprivnica, 231009.U Koprivnici na gradskom stadionu igra se nogometna utakmica 12. kola 1. HNL izmedju Slavena Belupo i Intera iz Zapresica.Na slici: slavlje Slavena Belupa.Foto: Robert Sostaric / CROPIX
 Robert Sostaric / CROPIX / Robert Sostaric

KOPRIVNICA - Slaven Belupo priključuje se vrhu tablice 1. HNL. U unaprijed odigranoj utakmici 12. kola pobijedio je dobrog, ali nedovoljno konkretnog Intera Zaprešić s 5-2 (2-1).

Prava golijada vrlo efikasnog Slavena Belupa u kojem se sve više igrača ističe dobrom igrom. Iako je na obje strane ozbiljnih pokušaja ( Poredski i Gulić) več od 2. minute, gol je u Koprivnici pao ipak vrlo rano. Nakon veće inicijative, Csizmada je u 6. minuti proslijedio loptu na lijevu stranu do Delića (izgleda da je okrznula Batarela i malo promijenila smjer), koji je pogodio suprotni donji ugao za rano vodstvo domaćih od 1-0.

Pet minuta kasnije Šafarić je izveo korner s desne strane, utrčao je Maras i neometan glavom postigao efektni gol za 2-0. Neopreznost obrane gostiju iskoristio je u 24. minuti Papa, ali ne sasvim: ''ukradena'' lopta otišla je uz stativu. Malo kasnije, u 26. minuti, Grgurović je na suprotnoj strani izveo slobodni udarac s 25 metara i pogodio lijevi gornji ugao Rodićeva gola za 2-1. Sjajnu prigodu nakon kornera u 42. minuti imao je Poredski, ali je Čović izbio loptu u korner. Krasno, ali neoprezno, pucao je u 43. minuti Budimir preko glave, pogodio spoj stative i grede, ali kopačkom i glavu Csizmadije.

Vojnović i Maras napravili su u 53. minuti akciju nakon koje su na loptu krenuli, metar od gol-crte, golman Čović i Delić. Delić je bio brži, ali lopta nije ušla u gol. Čović je u 54. minuti nogom obranio udarac Kokalovića, a onda, iza kornera i nakon udarca Rogulja glavom, netko je izbacio loptu sa same gol-crte. Posavec je ušao u igru u 58. minuti, a u 61-oj je zabio gol za 3-1, iz slobodnog udarca sa 20-ak metara. U 67. minuti pljesak je zaradio Vojnović za snažan udarac, malo iznad grede. Vojnović je se Delićem odigrao sjajnu kombinaciju, ali je udarac Vojnovića Čović obranio. U 75. minuti Posavec je iz slobodnog udarca s lijeve strane pogodio spoj stative i grede.

U 81. minuti Vručina je nakon dugog izbivanja s terena ušao u igru, a do 87. minute zabio je - dva gola. Na 4-1 povisio je u 86. minuti je akcijom s lijeve strane, a u 87. minuti realizirao je jedanaesterac za 5-1, kojeg je Dodo skirivio prekršajem nad Posavcem. Budimir je smanjio u 89. minuti na 5-2.

SLAVEN BELUPO - INTER ZAPREŠIĆ 5-2 (2-1)

Sudac: Igor Križarić (Čakovec) 7. Pomoćnici: Mate Matić i Saša Tomić (obojica Zagreb). Strijelci: 1-0 Delić (6), 2-0 Maras (11), 2-1 Grgurović (26), 3-1 Posavec (62), 4-1 Vručina (86), 5-1 Vručina (87, 11 m). Žuti kartoni: Papa (Slaven Belupo), Grgurović, T. Šarić (Inter Zaprešić). Igrač utakmice: Mateas Delić (Slaven Belupo). Stadion: Gradski. Gledatelja: 1000.

Slaven Belupo (4-1-3-2): Rodić 6, Csizmadia 7, Kokalović 7, Rogulj 7, Maras 7,5, Nynkeu 6,5, Papa 6,5, Šafarić 6,5 (od 57. Posavec 7), Delić 7,5 (od 81. Vručina 7), Vojnović 7, Poredski 6 (od 73. Tepurić 6).

Inter Zaprešić (4-3-1-2): Čović 6,5, Batarelo 5,5, Budimir 6, Golem 5,5, Krznar 5,5, Stipković 6 (od 61. Bosec 5,5), T. Šarić 6,5, Grgurović 6,5 (od 58. Jonjić 5,5), M. Šarić 6, Gulić 5,5 (od 67. Kujundžija 6), Dodo 5,5.

01. svibanj 2024 14:25