ZADAR - DINAMO 1-3

FOTO Dinamo sa deset igrača nakon prekida zbog baklji slavio u Zadru, Sammir zabio dva komada

Jure Mišković/CROPIX

Uz dosta sreće Dinamo je pobijedio 3-1 na gostovanju u Zadru igrajući cijelo poluvrijeme s deset igrača. Zbog bakljade BBB-a, utakmica je bila prekinuta.

Goste je u vodstvo u 28. minuti doveo Duje Čop koji je lijepo primirio centaršut i preciznim udarcem lobao domaćeg vratara. Odlično ga je, nakon prodora po desnoj strani, pronašao Sammir koji je ignorirao Rukavinu u neposrednoj blizini gola gađajući “u oko” slobodnog Čopa. Dinamo je nakon toga dominirao bez izrazitih prilika, no pao je u nastavku nakon isključenja Ivana Peke koji je nepromišljeno i vrlo grubo startao na suparničkog igrača i zaradio drugi žuti karton.

Bakljada nezadovoljnih navijača Dinama natjerala je suca Bebeka na prekid koji je trajao 15-ak minuta. Bili su igrači u svlačionici, no dogovor je postignut. Odmah nakon nastavka na 2-0 povisio je Sammir, a Ivančić je u samoj završnici smanjio na 2-1. Udarcem s bijele točke Sammir je zaključio utakmicu za novu pobjedu.

- Sretan sam što je pobijedio Dinamo nakon četiri godine u Zadru i ja prvi put kao trener. Korektno, je bilo, natjecateljski ton u svih 90 minuta. Čestitam Zadru na korektnoj igri. Mi smo se nametnuli, imali vodstvo, ali crveni karton nas je hendikeprirao. Ovo nam je 11. utakmica u mjesec dana i bilo je bitno potrošiti što manje energije, odnosno sačuvati je za srijedu. Prepustili smo dominaciju u drugom poluvremenu s čovjekom manje, ali uspjeli smo zahvaljujući kvaliteti i rezultat je to pokazao, rekao je nakon utakmice Ante Čačić.

Dinamo je izdržao u Zadru s desetoricom, a višak igrača više od sat vremena Rijeci nije bio dovoljan za pobjedu u Gradskom vrtu (1-1). Split je gubio od Cibalije, no preokrenuo je rezultat na 3-1 nakon što je utakmica bila prekinuta zbog nestanka struje.

ZADAR - DINAMO 1-3 (Ivančić 98/ Čop 28, Sammir 89, 104-11m)

ZADAR: Gluić, Jerbić, Prahić, Šimurina, BIlaver, Banović, Surač, Begonja, Vasilj, Mršić, Jolić

DINAMO: Kelava, Vrsaljko, Vida, Šimunić, Pivarić, Leko, Ademi, Sammir, Peko, Rukavina, Čop

KRAJ UTAKMICE

104. minuta - GOOL Vida je izborio kazneni udarac, a Sammir je bio sigurni realizator

98. minuta - GOOL Ivančić je smanjio na 2-1

Bebek je zbog ubacivanja baklji na teren produžio utakmicu 13. minuta

89. minuta - Odmah po povratku na teren Sammira je pogotkom osigurao nova tri boda za Modre

UTAKMICA JE NASTAVLJENA

73. minuta - Prekid u Zadru zbog bakljade

57. minuta - Sreća je spasila Dinamo. Jolićev udarac glavom završio je na gredi Kelavinog gola

44. minuta - Ivan Peko je isključen. Zbog grubog nasrtaja na igrača Zadra Dinamov veznjak zaradio je crveni karton

43. minuta - Jolić je zabio iz zaleđa

35. minuta - Priliku da poveća vodstvo gostiju propustio je Čop

28. minuta - GOOL Sammir je sjajno asistirao za Čopa koji prekrasnim udarcem dovodi Dinamo u vodstvo

5. minuta - Prvu priliku na utakmici imao je zadar, ali je udarac Jolića bio neprecizan