LE CHAMPIONNAT

Lyon stigao do boda u Marseilleu

Lyon's Argentinian forward Lisandro Lopez (L) vies with Olympique Marseille's Argentinian midfielder Lucho Gonzalez (R) during their French L1 football match Olympique of Marseille versus Lyon on December 19, 2010 at the Velodrome stadium in Marseille, southern France. AFP PHOTO/GERARD JULIEN
 AFP

Hrvatski nogometni reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta u obrambenoj liniji Lyona koji je na gostovanju kod aktualnog prvaka Marseillea odigrao 1-1 u ogledu 18. kola francuskog prvenstva.

Nakon što je Lyon u prvih sedam kola upisao četiri poraza u ovome prvenstvu, ovo mu je bila već 11. uzastopna utakmica u kojoj je ostao neporažen. Upisao je u tom razdoblju sedam pobjeda i četiri remija.

Gosti su poveli u 35. minuti preko Lisandra Lopeza, kojem je to bio osmi prvenstveni pogodak ove sezone. U 51. minuti, izjednačio je Mathieu Valbuena, koji je nakon udarca Benoita Cheyroua, iz blizine podmetnuo nogu i usmjerio loptu u mrežu.

Za razliku od Lyona, Marseille je u lošem trendu. U zadnje četiri utakmice upisao je tri remija i jedan poraz.

S istim rezultatom, 1-1, završio je i drugi susret odigran u nedjelju, onaj između Sochauxa i Bordeauxa. U zapisniku domaće momčadi pojavio se i Amerikanac Charlie Davies, prvi puta nakon stravične prometne nesreće 14. listopada 2009. godine. Davies tada nije bio za volanom kada je došlo do nesreće u Alexandriji u Virginiji, a 22-godišnja žena koja je upravljala vozilom smrtno je stradala.

Američki nogometaš pretrpio je ozljede lica, slomljenu nogu i lakat, a od siline udarca došlo je do krvarenja u njegovu mozgu, kao i puknuća mjehura. Odmah je bio prebačen u bolnicu u Washingtonu gdje je i operiran.

Davies u dvoboju protiv Bordeauxa nije ulazio u igru. Gosti su poveli u 28. minuti preko Jussiea, a sedam minuta kasnije je konačnih 1-1 postavio Ideye.

Utakmice između Lillea i Nancyja, odnosno Lensa i Caena odgođene su zbog velikih padalina snijega na sjeveru Francuske. Lens i Caen zapravo su svoju utakmicu trebali odigrati još u subotu, ali se ispriječila ista prepreka, snijeg, te prolongirala utakmicu za 24 sata. Novi termini odgođenih utakmica još se ne znaju.