SERIE A

Milan uvjerljiv u Bologni, Juve dobio Lazio!

AC Milan midfielder Kevin Prince Boateng, of Ghana, left, scores during a Serie A soccer match between Bologna and AC Milan at the Dall'Ara stadium in Bologna, Italy, Sunday, Dec.12, 2010. (AP Photo/Luca Bruno)
 AP

Reprizu dvoboja prošlog kola u kojem je Milan na San Siru pobijedio Bresciju 3-0 kao da su u srazu 16. kola Serije A gledali navijači Bologne.

Vodeća je momčad prvenstva na gostovanju kod istoimenog sastava slavila identičnu 3-0 pobjedu uz identičan redoslijed strijelaca: pogotke su opet redom postizali Boateng, Robinho i Ibrahimović.

Boateng je ovaj put pogodio na asistenciju Zlatana Ibrahimovića, njegovu već sedmu ove sezone, u devetoj minuti. Na 2-0 je 26 minuta kasnije povisio Robinho baš na dodavanje ganskog veznjaka. Ibrahimović je na asistenciju Pirla u 60. minuti potvrdio pobjedu čiji je sjaj još više istaknuo golman Christian Abbiati obranivši u 78. minuti 11-erac Marcu Di Vaiju, koji je, tako, propustio priliku postići jubilarni, 10. gol ove sezone u prvenstvu.

Boatengu je ovo bio drugi, Robinhu šesti, a Ibrahimoviću deveti gol u Seriji A ove sezone. Momčad Massimiliana Allegrija ponovno se od Lazija, uz zasad još utakmicu manje rimskog kluba, odlijepila na šest bodova.

Roma je nastavila dobar niz, te je na svom Olimpicu proslavila šestu pobjedu u osam utakmica (imaju još dva remija). S 1-0 je Roma pobijedila posljednjeplasirani Bari, no očekivalo se da će daleko lakše Ranierijevi igrači do tri boda. Možda bi i bilo lakše da je Francesco Totti realizirao jedanaesterac u 20. minuti. Ipak, samo deset minuta kasnije je obrambeni igrač Rome, Brazilac Juan, zabio pogodak i na kraju se ispostavilo da je bio jedini na ogledu. U nastavku je Bari čak bio i aktivniji, no Roma je uspjela sačuvati važna im tri boda. Nakon ranijeg poraza Bologne od Milana kao domaćin je zasad u prvenstvu neporažena ostala samo Roma.

Cagliari je uvjerljivo došao do slavlja protiv Catanije 3-0. Junak utakmice je bio trostruki strijelac, 27-godišnji Nene. Inače, gosti su ogled završili s devet igrača, a u nastavku su pocrvenjeli Martinho i Morimoto.

I u druga dva ogleda su slavili domaći igrači, Brescia je golom Cordova u 17. minuti pobijedila Sampdoriju, dok je Lecce s 3-2 svladao Chievo . Prvo ime ogleda je bio dvostruki strijelac Piatti.

U Torinu su nogometaši Juventusa pobijedili Lazio. Doslovno je u posljednjim sekundama ogleda, u četvrtoj minuti nadoknade, Miloš Krasić zabio za 2-1.

Bio je peti prvenstveni pogodak srpskog nogometaša, a donio je on i proboj Juventusu na drugo mjesto ljestvice. Sa 30 bodova gledaju na Milan koji bježi za šest bodova, a trideset bodova kao i oni imaju još trećeplasirani Napoli i četvrtoplasirani Lazio.

Prva dva pogotka na ogledu su postignuta u uvodnom dijelu utakmice. Nakon kornera, u šezdesetoj sekundi, glavom je Chiellini nakon kornera doveo domaćina u vodstvo, no u 14. minuti je izjednačio Argentinac Mauro Zarate.

Do kraja ogleda je uslijedila otvorena igra s obje strane, s tim da je Juventus ipak bio nešto poduzetniji i bolji, te sa više prilika.

I dok se čekao kraj ogleda, Krasić je probio lijevu stranu, te desnom zavrnuo prema Lazijevim vratima. Pritom je polovicu posla za pogodak obavio rimski vratar, Urugvajac Fernando Muslera, od čije se ruke lopta odbila prema mreži.