SERIE A

Napoli u 95. minuti slomio Palermo

Naples' midfielder Marek Hamsik of Slovakia (C) celebrates the team's victory over Juventus with teammate Matteo Contini (R) and Morgan De Sanctis (L) during their Serie A football match at Turin's Olympic Stadium on October 31, 2009. AFP PHOTO / EMILIO ANDREOLI
 AFP

Nogometaši Napolija dugo su lomili otpor Palerma i napokon ga slomili u petoj minuti sudačke nadoknade utakmice golom Christiana Maggia, drugim ovosezonskim, za pobjedu 1-0.

Posljednja utakmica 15. kola talijanske Serije A odigrana je na stadionu San Paolo u Napulju.

Svojim je velikim dijelom susret obilovao prilikama koje su se izmjenjivale i u kojima je domaćin imao nešto više inicijative koja je sve do posljednjeg trenutka ogleda ostala nenaplaćena.

Ono najvažnije dogodilo se doslovno u posljednjim sekundama.

Naime, utakmica je produljena za četiri minute, ali glavni sudac ogleda nije mogao prekinuti napadačku akciju domaćina koja je napokon i okončana golom koji je cijelo vrijeme visio u zraku.

Edinson Cavani je iskoristio dodavanje po desnoj strani i okomito se sjurio u šesnaesterac na čijoj je suprotnoj strani neometan bio Christian Maggio. Uklizavanjem je iskoristio situaciju i potpisao 27 bod momčadi kojim se Napoli učinkom izjednačio s trećeplasiranim Juventusom.