HAJDUK - RIJEKA 1-1

Rijeka u derbiju obranila drugo mjesto, nakon utakmice padale psovke i - crveni kartoni!

Jadranski rivali podijelili su bodove u derbiju. Splićani su bili bliže pobjedi - Anton Maglica je u finišu pogodio i prečku - ali završilo je bez pobjednika 1-1.
 Vladimir Dugandžić/CROPIX
Jadranski rivali podijelili su bodove u derbiju. Splićani su bili bliže pobjedi - Anton Maglica je u finišu pogodio i prečku - ali završilo je bez pobjednika 1-1.

Jadranski rivali podijelili su bodove u derbiju. U ovih 90 minuta utakmice po teškom, blatnjavom terenu Poljuda vidjeli smo dva gola (Benko pa Maglica), i još nekoliko šansi, na trenutke solidnu igru, puno ofenzivniji Hajduk nego Rijeku. Splićani su bili bliže pobjedi - Maglica je u finišu pogodio i prečku - ali završilo je bez pobjednika 1-1.

Derbi nije dao pobjednika, ali nije ni završio miroljubivo. Sa zadnjim zviždukom suca Ljubičića došlo je do gužve na centru, prepirka, naguravanje Kneževića i Maglice umalo se sve pretvorilo u opću tučnjavu. Dotrčali su igrači sa klupe i treneri, bio je to prava konfuzija i pravo je čudo da je sve završilo samo sa crvenim kartonima Kneževiću i Maglici.

Inače, Riječani su šokirali Poljud u zadnjim trenucima prvog poluvremena. Igrala se minuta sudačkog dodatka kad su Splićani napravili prekršaj na dvadeset metara od vratiju Blaževića.

Leon Benko ovaj poklon bon uzeo je objeručke. 28-godišnji Varaždinac stvarno je sjajno izveo slobodnjak, plasirao je loptu preko živog zida. Nije to bio snažan udarac, ali je bio vrlo precizan, lopta se zakoprcala tamo dolje u lijevom kut vratiju Blaževića.

Ovim golom Benka Rijeka je došla do vrijednog vodstva, a Hajdukov vratar primio je prvi gol poslije 505 minuta "čiste mreže". Blažević bi mogao imati noćne more od ovih majstora za slobodnjake, Fuček mu je zabio u Zelini, a sad mu je Benko uzeo mjeru

Bio je to najbolji scenarij za Riječane došli na Poljud su očekivanom izdanju. Scorijina ideja je bila da zatvore prilaze vrataru Lisjaku, a onda iz kontranapada ako im se ukaže prigoda da zaprijete preko Benka i Cesarca.

Ta im je taktika donijela i neke vrlo dobre situacije za gol. Imao je Benko zicer glavom iz blizine, ali je tukao ravno u Blaževića. Najbolja Hajdukova šansa bila je ona kad je Vršajević tukao sa poludistance.

Bio je evidentan taj problem neefikasnosti. Na zadnje dvije prvenstvene utakmice Hajduk nije zabio gol. Splićani traže "killera" koji će riješavati utakmice. A posebno sad u situaciji kad se ozlijedio najbolji klupski strijelac Caktaš, a Vuković koji je neočekivano zaigrao, izašao je na poluvremenu.

Sva sreća za Hajduk da se ukazao Maglica. Mladi Osječanin zabio je gol za izjednačenje na početku drugog poluvremena i tako da je dao Splićanima novi impuls.

Hajduk je potom jurišao po pobjedu. U pojedinim trenucima igrala se viktorija pred vratima Lisjaka, blizu gola bili su Bencun i Radošević, Maglica je iz gužve pogodio prečku, a Riječani kao da su odustali od bilo kakvih napadačkih ambicija.

Atmosfera je bila solidna iako je bilo samo 5,6 tisuća gledatelja na tribinama. I Riječani su imali podršku, njih nekoliko stotina bilo je na južnoj tribini, pratila ih je limena glazba, a trudili su se nadglasati Torcidu.

Opet su bengalke i pirotehnika izazivale najviše problema, kad je stadion bio okovan dimom nakon bakljade sa sjevera sudac Domagoj Ljubičić zaprijetio je da će prekinuti utakmicu. Na sreću zapuhao je vjetar...

HAJDUK - RIJEKA 1-1 (Maglica 51 / Benko 45)

Utakmica je završena ružnim scenama. Knežević se odlučio obračunati s igračima Hajduka, izgledalo je da će sve prerasti u veliku tučnjavu, ali srećom brzo se smirilo. Na kraju je sudac Ljubičić dao crveni karton ratobornom Kneževiću, ali i Antonu Maglici, koji je na početku pokušao smiriti uzavrele strasti.

87. minuta - Dobra akcija Sušića i Maglice, pucao je Maglica, a Lisjak odbio u korner.

85. minuta - Greda spašava Rijeku! Nakon slobodnog udarca, Maglica je bio najviši u skoku, ali nije imao sreće...

79. minuta - Brza akcija Rijeke, Mujanović je pucao s desetak metara iskosa, a Blažević lako obranio.

73. minuta - Bomba Radoševića s više do 20 metara, Lisjak skida ispod same vratnice.

70. minuta - Bencun je komplicirao u 16-ercu i kada se mislilo da će izgubiti loptu, opalio je iz okreta, a lopta je prohujala pokraj vratnice.

66. minuta - Rijeka se malo oslobodila pritiska. Nakon kornera Brezovca, Datković je slabo pucao glavom.

62. minuta - Kakva panika u obrani Rijeke, lopta ne izlazi iz 16-erca... Totalna opsada!

60. minuta - Krasan centaršut Jozinovića plesao je po petarcu Lisjaka, ali nitko nije uspio ugurati loptu gol. Slična situacija se dogodilo nekoliko sekundi poslije nakon kornera Stojanovića.

51. minuta - Izjednačenje na Poljudu! Andrijašević je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, Cesarec je neshvatljivo zaboravio Maglicu, koji je s pet metara glavom zatresao mrežu.

45. minuta - U posljednjim skenudama prvog dijela Rijeka je povela! Sudac Ljubičić je dosudio slobodni udarac na 25 metara nakon prekršaja Radoševića, a Leon Benko je prebacio živi zid i pogodio nebranjeni kut Hajdukova gola!

43. minuta - Zaspala je Hajdukova obrana, Benko je pokušao vratiti povratnu loptu za Cesarca, ali lopta je bila prebrza.

41. minuta - Vršajević je pucao sa 18 metara, lopta je pala točno ispred Lisjaka, ali vratar Rijeke nekako je to uspio odbiti.

30. minuta - Jozinović je uputio jednu loptu koja je bila nešto između centaršuta i udarca, a Lisjak je uz dosta problema ukrotio loptu.

24. minuta - Najbolja šansa utakmice, i to za Rijeku. Močinić je ubacio loptu za Benka, koji je potpuno usamljen, sa pet metara glavom pucao ravno u Blaževića.

23. minuta - Jozinović je ubacio s lijeve strane, a Vuković je glavom pucao ravno u Lisjaka.

20. minuta - Rijeka je bez većih problema izdržala početne napade Bijelih i sada je utakmica poprilično ravnopravna. Igra se dosta žustro s obje strane i prava je šteta što je teren natopljen vodom, tako da je gotovo nemoguće odigrati neku tečniju akciju.

10. minuta - Blažević se poskliznuo pred natrčalim Mujanovićem, ali srećom po Bijele, lopta je bila prebrza i otišla je u gol-aut.

6. minuta - Hajduk je ušao jako agresivno u utakmicu. Stojanović je sada ubacio s lijeve strane na prvu vratnicu, a Lisjak je uspio spasiti ispred Andrijaševića.

1. minuta - Već u prvom napadu sjajna prilika za Hajduk. Maglica je bio potpuno sam ispred Lisjaka, ali se pokliznuo i - pao!

Utakmica je počela!

Loše vrijeme u Splitu dosta je uništilo atmosferu na Poljudu. Na stadionu je oko 5.000 gledatelja, što je najmanja posjeta u 'školjci' ove sezone.

HAJDUK: Blažević, Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović, Radošević, Lima, Andrijašević, Vuković (od 46. Bencun), Stojanović (od 83. Sušić), Maglica.

RIJEKA: Lisjak, Mierzejewski, Datković, Knežević, Neretljak, Mujanović, Brezovec, Močinić, Gabrić (od 75. Mutombo), Benko, Cesarec (od 83. Weitzer).

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. prosinac 2025 05:06