UŽIVO PRVA HNL

Šibenik - Karlovac 1-0, Rijeka - S. Belupo 2-3

Hajduk i Dinamo su svoje odigrali, a sad je red na posljednja četiri susreta 13. kola Prve HNL

ZAGREB - Glavna priča 13. kola Prve HNL jest derbi Hajduka i Dinama (18:00). Uvjetno rečeno derbi jer bijeli su na desetoj poziciji i u lošoj su formi, sukladno lošoj atmosferi oko kluba. Stoga po prvi put neće biti Torcide na poljudskom Sjeveru, što ruši draž i zorno dokazuje i pokazuje kako uistinu ''najveći hrvatski derbi'' ovoga puta to nije.

Ipak, treneri obje momčadi trude se podići atmosferu, žele malo 'nabrijati' nezainteresiranu javnost i nemotivirane igrače, ali teško je to u sadašnjoj situaciji. Dok je oko Hajduka mnogo problema otpočetka sezone, nastalih raznim previranjima u vrhu kluba, u Dinamu su problemi nastali prošlog tjedna. Naime, UEFA je praktički izbacila modre iz Europe i s tim teretom dolaze na Poljud. Kao i s teretom neigranja ozlijeđenog Mandžukića.

Možda će najboljeg strijelca Dinama iz prošle sezone mijenjati mladi i talentirani Kramarić, a možda će povjerenje u napadu ponovno pripasti 'misteru promašaju' Iliji Sivonjiću, zajedno s Papadopoulosom, koji uživa najveće povjerenje Krune Jurčića. Što se Hajduka tiče, zbog kartona neće biti Anasa Sharbinija, Riječanina koji u bijelom dresu nije ništa još pokazao.

Ali, osim ovog "derbija" igrat će se i jedan susret kojem takav epitet uistinu odgovara. Šibenik dočekuje Karlovac (20:30), obje su momčadi u odličnoj formi, na tablici su drugi, odnosno treći i pobjeda bi značila učvršćivanje pozicije na vrhu, kao i eventualno približavanje Dinamu, ako izgubi na Poljudu. Ne treba smetnuti s uma da u sljedeća dva tjedna i Šibenik i Karlovac igraju s modrima.

Preostali susreti jesu između Cibalije i Međimurja (16:00), Lokomotive i Zadra (16:00), Rijeke i Slaven Belupa (20:30), Zagreba i Croatije Sesveta (20:30) te Varteksa i Osijeka (20:30).

Tijek svih susreta možete pratiti uživo ovdje na Jutarnji.hr.

PRVA HNL, 13. KOLO:

Tijek susreta:

Šibenik - Karlovac 1-0 (Alispahić 11')

Kraj susreta.

65. min: Zec je krenuo u kontru, onako kako najviše voli, i pucao silovito, ali lopta je odsjela na gredi!

Počeo je drugi dio.

Kraj prvog dijela.

11. min: GOL! Nakon prvotnog opipavanja snaga Alispahić je uspio izbiti sam pred Sunaru i sjajno je poentirao!

Susret je počeo.

Rijeka - Slaven Belupo 2-3 (Pamić 60', Đalović 72'/Poredski 8', Ciszmadia 74', Tepurić 89')

89. min: GOL! Slaven Belupo će ipak razbiti prokletstvo Kantride, Tepurić vraća vodstvo!

74. min: GOL! Csizmadia je odmah uzvratio!

72. min: GOL! Đalović je napravio potpuni preokret!

60. min: GOL! Pamić je donio izjednačenje Rijeci!

8. min: GOL! Farmaceute je u vodstvo doveo Poredski!

Varteks - Osijek 1-2 (Prahić 85'/Ibriks 37', Nikšić 89')

89. min: GOL! Iako nije izgledalo da će Osječani izvući nešto iz susreta Nikšić je zabio i tri boda su vjerojatno upisana!

87. min: Čaušić je na fascinantan način zaradio drugi žuti karton, nakon prekršaja na centru igrališta.

85. min: GOL! Prahić je izjednačio na ubacivanje Mumleka!

37. min: GOL! Ibriks je zabio sjajan pogodak iz slobodnog udarca i to je dvostruka kazna za Varaždince!

36. min: Renato Punčec je dobio crveni karton jer je kao posljednji igrač u obrani napravio prekršaj.

Zagreb - Croatia Sesvete 4-2 (Krstanović 42', Vugrinec 48', Pejić 80', Šovšić 90'/Guja 61', Agić 90')

90. min +3: GOL! Šovšić je odmah vratio na dva razlike!

90. min +2: GOL! Agić je zabio drugu utakmicu zaredom i probudio nadu Sesvećanima!

80. min: GOL! Pejić je riješio susret, 3-1!

61. min: GOL! Guja je iskoristio nepažnju obrane Zagreba i sam ispred gola lako zabio.

48. min: GOL! Odmah je Zagreb krenuo pogotkom, a zabio je 'mister 100', Davor Vugrinec!

42. min: GOL! Krstanović se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i to je 1-0 za Zagreb.

Hajduk - Dinamo 2-1 (Lovren (ag) 44', Strinić 48'/Sivonjić 45')

Hajduk je ovom pobjedom popravio svoju 'krvnu sliku', a u Dinamu se moraju zapitati gdje je nestala igra koja ih je krasila jer nisu slučajno i treći susret propustili ostvariti pobjedu.

90. min: Sammir je dobio crveni karton zbog udaranja Marijana Buljata. S Poljuda je ispraćen hukanjem publike.

90. min: Badelj silovito puca pored gola.

86. min: Ponovno se Hajduk pokazuje momčad s igračem više. Krenuli su u kontru, Oremuš je sjajno prošao Kovača, ušao u pet metara i dodao do Ibričića, ali iako je bio neometan nije uspio svladati Butinu! Mogli su bijeli unakaziti Dinamo.

80. min: Izlazi nervozni Andrić, a ulazi nekadašnji igrač Dinama Marijan Buljat.

79. min: Papadopoulos je glavom pogodio vratnicu!

73. min: Atmofera je sve napetija i žuti karton dobio je i Vejić.

69. min: Ulazi Kramarić umjesto Moralesa.

65. min: Ostaje pitanje tko ima igrača manje jer Strinić je uspio izbiti sam pred Butinu, ali promašio je cijeli gol! Ponovno prilika preko strane gdje igra Etto, a mladi Tomečak, koji igra u odličnoj formi, sve prati s klupe.

57. min: Malobrojna publika nezadovoljna presudom suca Batinića počela je hukati tamnoputim igračima Dinama. Ovoga se puta ne može nitko izvlačiti na Torcidu jer nema je na stadionu.

56. min: Prekršaj je bio na otprilike 18 metara, a Morales je iz slobodnog udarca pogodio gredu.

55. min: Pandža je dobio i drugi žuti karton jer je ušao u Moralesa s visoko podignutim džonom.

54. min: Žuti karton dobio je i Pandža.

50. min: Slepička je nesportski startao na Andrića i na to su odmah reagirali njegovi suigrači pa je nastala gužva. Na kraju je Čeh dobio žuti karton.

48. min: GOL! Strinić je uhvatio dubinsku loptu i nakon nekoliko odbijanaca primirio loptu i zabio je u gol!

45. min: GOL! Odmah je Dinamo uzvratio, a zabio je 'mister promašaj' Ilija Sivonjić i tako se iskupio za Cibaliju! Kakav povratak! Ništa se nije događalo 43 minute i onda u dvije dva gola!

44. min: GOL! Kakav bizaran autogol Lovrena! Htio je izbaciti glavom ubačaj Cernata, ali lopta je otišla visoko u zrak i spustila se u gol, Butina je prije toga otišao u prazno!

35. min: Što reći osim, kakva atmsfera takva i igra

25. min: Sve se primirilo, igra još nije obećavajuća, kao ni susret.

18. min: Nova gužva pred vratima Dinama, ali ubačaj u peterac uspio je vrhom kopačke dodirnuti Dejan Lovren i spriječiti pogodak. Bijeli su zasad daleko bolji, modri ne mogu povezati dva dodavanja.

12. min: Strinić je pobjegao po lijevoj strani i pucao, ali Butina se snašao i obranio! Napokon uzbuđenje.

10. min: Iako su postave prilično ofenzivne utakmica je trenutno negledljiva, vidi se da igrači trebaju još vremena da se priviknu na teren i protivnika, kao i atmosferu netipičnu za ovakav susret.

Tužno je vidjeti tako prazan Poljud za vrijeme susreta dva najveća hrvatska kluba.

Sastavi:

HAJDUK: Subašić, Maloča, Vejić, Pandža, Strinić, Skoko, Andrić (M. Buljat od 80.), Oremuš, Ibričić, Cernat (J. Buljat od 58.), Paraiba (Tomasov od 88.). Trener: Eduardo Reja.

DINAMO: Butina, Cufre, Kovač, Lovren, Etto, Morales (Kramarić od 69.), Badelj, Vrdoljak, Sammir, Slepička (Papadopoulos od 59.), Sivonjić. Trener: Krunoslav Jurčić.

Cibalia - Međimurje 3-0 (Prgomet 12', Kresinger 33', Husić 67')

67. min: GOL! Iako je Pavličić izašao iz igre Husić ga je odlično zamjenio u izvođenju slobodnih udaraca i pogodio za uvjerljivih 3-0!

60. min: Izvrsan se nogomet igra u Vinkovcima, gosti žele pogodak, domaćini konstantno uzvraćaju. Dakle, stalno se nešto događa!

33. min: GOL! Ponovno ništa jako dugo nisu pokazali domaćini, a onda je Prgomet probio po desnoj strani, ubacio u kazneni prostor i Kresinger zabio!

12. min: GOL! Prgomet je zabio u praktički prvom napadu Vinkovčana!

10. min: Međimurje je imalo već četiri izgledne prilike, a Cibalia kao da još slavi bod protiv Dinama.

Lokomotiva - Zadar 1-0 (Bule 70'-11m)

70. min: GOL! Nino Bule je zabio iz kontroverznog jedanaesterca! Usput je i trener gostiju, Dalibor Zebić, isključen jer je doslovno poludio kad je vidio što Gerek sudi za Lokomotivu.

60. min: Gosti i dalje pokušavaju iz kontri prijetiti, iako imaju veće mogućnosti jer Lokomotiva se nije prikazala u baš najboljem svjetlu.

45. min: Terkeš će biti upamćen kao igrač koji je imao najbolju priliku na utakmici, ali prvi dio svi neka što prije zaborave, preskromno za prvoligaški nogomet.

25. min: Lokomotiva nema ideje kad se približi na tridesetak metara od gola Zadra, a gosti kontrama konstantno prijete.

Zanimljivo da obje momčadi imaju praktički iste dresove jer Zadrani nisu ponijeli gostujući garnituru sa sobom.

08. svibanj 2024 01:12