TIJEK SUSRETA: Osijek uvjerljivo svladao oslabljeni Šibenik

Gradski vrt svjedočio je sjajnom derbiju kola
Osijek, 051209.Stadion Gradski vrt, Prva HNL.NK Osijek - NK Sibenik.Ivan Ibriks (15,Os).Foto: Vlado Kos / Cropix
 Vlado Kos / Cropix

ZAGREB - Najjača nogometna liga u Hrvatskoj stigla je do svog posljednjeg kola prvog dijela prvenstva i do proljetnog će naši travnjaci mirovati. Zato klubovi poput Šibenika, Cibalije i Karlovca moraju potvrditi odličnu formu i dva se mjeseca jako dobro pripremiti za ono što slijedi u 13 posljednjih kola.

Ipak, dok kod njih ne postoji opterećenje kod Hajduka, Rijeke i donekle Slaven Belupa postoji. Ti klubovi moraju zaigrati bolje nego dosad, a u tome bi im svakako pomogle pobjede u ovom kolu. No, kako doći do njih?

Hajduk čeka težak susret u Stanovima, protiv Zadrana koji su već znali iznenaditi pobjedama i njima smijeniti trenere bijelih ( Vučević, Miše). Riječane čeka pak neugodni Varteks, ali uvijek darežljiv gost na Kantridi. Trener Gračan mogao bi nakon poraza od Lokomotive natrag na pobjednički put.

Ali, Slaven Belupo će se morati namučiti da pobjedi, bez obzira što je izrazito domaćinska ekipa. Naime, stiže im u goste Cibalija, trećeplasirana momčad Prve HNL, ali i vrlo čvrsta momčad koja ne prima mnogo pogodaka. Svakako će biti zanimljivo u Koprivnici.

Šibenčani pak gostuju u Osijeku, protiv četvrte momčadi prvenstva, koja još uvijek ima gorak okus u ustima nakon onog nesretnog poraza na Poljudu. To će sigurno biti još jedan zanimljiv susret.

Preostali susreti jesu oni između Sesvećana i Karlovčana, Lokomotive i Istre te sutrašnji dvoboj Međimurja i Dinama. Zagreb je pak jučer pobijedio u Zaprešiću protiv Intera 3-1.

Tijek svih utakmica 17. kola možete pratiti uživo ovdje na portalu Jutarnji.hr.

Prva HNL, 17. kolo:

Tijek susreta:

Osijek - Šibenik 3-0 (Vida 45', Barišić 66', Nikšić 85')

Kraj susreta.

85. min: GOL! Nikšić je ušao u igru i nakon pet minuta zabio za 3-0!

66. min: GOL! Barišić se ispravio i ovoga puta pogađa mrežu!

50. min: Osijek je silovito krenuo i Barišić pogađa gredu!

Počeo je drugi dio.

Kraj prvog dijela.

45. min +1: GOL! Kao da su nas čuli, Vida je odmah zabio pogodak, toliko bitan i u tako idealnm trenutku!

45. min: Osijek nikako da otkrije način kako igrati protiv Šibenika.

25. min: Šibenik ima loptu, ali prilike ne, vodi se taktička bitka.

7. min: Dajić je izbio sam pred Karduma, no tukao je kraj gola i šansa za Šibenik otišla je u nepovrat.

Susret je počeo.

Zadar - Hajduk 0-2 (Mršić 71'/Skočibušić (ag) 2', Čop 68')

71. min: GOL! Sin Stanka Mršića, Antonio, zabio je samo tri minute nakon Čopa i vratio nadu Zadranima.

68. min: GOL! Nakon vrlo blijede igre ukazao se sjajni Tičinović i ubacio do Čopa, kojem nije bilo teško poentirati.

29. min: Tomasov protiv 'svojih' Zadrana igra iznimno dobro, muči ga tek završnica, što je potvrdio traljavim udarcem poslije izgledne prilike.

2. min: GOL! Tomasov je ubacio, a Skočibušić zabio u svoju mrežu.

Lokomotiva - Istra 2-1 (Puljić 8', Peko 39'/Roce 6')

39. min: GOL! Peko je potvrdio dominaciju Lokomotive!

8. min: GOL! Svega dvije minuta kasnije nakon ubačaja iz kornera zabija Puljić!

6. min: GOL! Unatoč pritisku Lokomotive Roce uspjeva završiti sam ispred Kelave i to nije propustio!

3. min: Bule glavom pogađa vratnicu!

2. min: Bagarić iz slobodnog udarca pogađa vratnicu.

Rijeka - Varteks 3-3 (Đalović 10', 15', Križman 43'/Punčec 22', Mumlek 39', Škvorc 83')

83. min: GOL! Škvorc se doslovno naklonio i zabio nakon ubačaja Miljenka Mumleka! Nevjerojatan rezultat.

43. min: GOL! Križman je vratio vodstvo nakon sjajne asistencije Fernandeza.

39. min: GOL! Sjajni Mumlek je zabio gol u svom stilu, prekrasan pogodak!

22. min: GOL! Nakon gužve u kaznenom prostoru Riječana zabio je Punčec!

15. min: GOL! Kakav dan za Đalovića, novi pogodak!

10. min: GOL! Đalović dovodi Rijeku u vodstvo!

Slaven Belupo - Cibalia 1-1 (Csizmadia 45'/Tomić 49')

49. min: GOL! Tomić je nakon velikog pritiska Cibalijezabio za izjednačenje.

45. min: Csizmadia je u zadnjim sekundama zabio!

Croatia Sesvete - Karlovac 0-3 (Jerneić 4', Karabatić 29', Pamić 58')

58. min: GOL! Zvonko Pamić je zabio s bijele točke.

29. min: GOL! Sesvećani su slomljeni, Karabatić zabija za veliko vodstvo!

4. min: GOL! Jerneić zabija nakon konfuzije Sesvećana, koji su stali jer su mislili da će igra biti prekinuta kako bi se pružila pomoć Agiću.

26. travanj 2024 22:17