NEVIĐENI POTOP

TOTTENHAM - CHELSEA 5-3 Mourinho drugi put u karijeri dobio 'peticu', City i Chelsea izjednačeni

getty images

Novogodšnje kolo Premiershipa donijelo je mnoštvo pogodaka i čudnih rezultata, a posljednja utakmica kola između Tottenhama i Chelseaja bio je šlag na tortu engleskog ludila. U nevjerojatnoj utakmici Spursi su pregazili Mourinhove trupe s 5-3 i pomogli Manchester Cityju da ih uhvati na ljestvici. Pogled na tablicu nakon 20 kola sugerira da nas čeka super zanimljiva utrka za naslov do kraja sezone, jer Manchester City i Chelsea imaju isti broj bodova i potpuno identičnu gol-razliku (44-19)!

Chelsea je u gradskom derbiju odigrao vjerojatno najgoru utakmicu otkad ih vodi Jose Mourinho, a Tottenham daleko najbolju ove sezone. Chelsea nikad nije primio više od tri pogotka s Mourinhom kao trenerom, a u četvrtak su primili čak pet, dok je malo nedostajalo i za "šesticu", što slavni portugalski trener nije doživio nikad u karijeri. Samo je jedanput primio pet golova, i to od Barcelone kada je sjedio na klupi Reala.

Novogodišnji spektakl u Londonu započeo je vodstvom gostiju i pogotkom Diega Coste (18), no do poluvremena je Tottenham zabio čak tri zgoditka, a strijelci su bili Harry Kane (30), Dany Rose (44) i Andros Townsend (45) iz penala nakon prekršaja nad nezaustavljivim Kaneom.

Igrač utakmice Kane je u 53. minuti povećao na 4-1, Eden Hazard u 61. minuti smanjio na 4-2, da bi Nacer Chadli u 78. riješio pitanje pobjednika. U 87. minuti je John Terry pogotkom za 5-3 umanjio poraz Chelsea.