PRVA HNL

UŽIVO: Hajduk 'šesticom' ispratio slabašne Sesvećane

Vratila se naša najelitnija nogometna liga, Prva HNL je stigla do maglovitog 15. kola

ZAGREB - Vratila se naša najelitnija nogometna liga, Prva HNL je stigla do 15. kola, a sjajno ga je otvorio posljednji Zagreb pobjedom nad Zadrom (4-0). Sada je red na ostalima, prvenstveno Slavoncima.

Poseban draž uvijek imaju utakmice Cibalije i Osijeka, a drugačije neće biti ni večera (20:30) kad se susretnu iznimno jaka vinkovačka momčad i iznimno atraktivan i također ove sezone odličan Osijek. Na Bosutu se već priprema fešta, ali iz kluba upozoravaju da treba prvo pričekati kraj utakmice pa onda slaviti.

Susjedski derbi igra se i na Kantridi gdje dolazi (20:30) Istra, ali ovoga puta ne kao domaćin već gost posrnuloj Rijeci. Zanimljivo će sigurno biti i u Varaždinu (20:30), kao što i inače bude kad gostuje Slaven Belupo.

Nekako je na papiru najjasnija situacija za utakmicu Hajduka i Croatije iz Sesveta jer teško je za očekivati da bi slabi gost mogao iznenaditi ove sezone neuvjerljivi Hajduk.

Još se igraju u 16 sati utakmice Šibenika i Međimurja te Lokomotive i Intera. Karlovac i Dinamo su na repertoaru sutra.

Tijek svih susreta možete pratiti uživo ovdje na portalu Jutarnji.hr.

Prva HNL, 15. kolo:

Tijek susreta:

Cibalia - Osijek 1-1 (Pavličić 50'/Barišić 13')

Kraj susreta.

50. min: Pavličić je 'slomio' svog čuvara i sjajno zabio!

Počeo je drugi dio.

Kraj prvog dijela.

12. min: GOL! Barišić je iskoristio 'fliper' u kaznenom prostoru Cibalije i poentirao nakon poklona koji je dobio.

Susret je počeo.

Hajduk - Croatia S. 6-0 (Vejić 20', Ibričić 44', 73', Paraiba 52', Vukušić 76', An. Sharbini 84'-11m)

84. min: GOL! Anas Sharbini je realizirao jedanaesterac.

76. min: GOL! Rapsodija Hajduka! Mladi Vukušić je ušao u igru, proveo na terenu svega minutu i zabio pogodak.

73. min: GOL! Ibričić je lako zabio glavom nakon ubačaja s lijeve strane. Hajduk igra izrazito dobro i svi pogoci pali su nakon izrađenih akcija. Napadačima je bilo teže promašiti nego zabiti.

52. min: GOL! Paraiba je zabio nakon sjajne asistencije Tomasova.

44. min: GOL! Ibričić povećava vodstvo Hajduka.

20. min: GOL! Vejić je zabio glavom, ali pogotku je, kako smatraju gnjevni Sesvećani, prethodio prekršaj Maloče na vrataru Radošu.

Rijeka - Istra 2-0 (Štrok 43', Križman 90')

90. min: GOL! Križman si je sam izgradio priliku i zabio pogodak!

89. min: Fernandez je pogodio vratnicu iz jedanaesterca!

43. min: GOL! Štrok zabija za vodstvo Rijeke.

Varteks - Slaven B. 0-0

20. min: Magla je toliko gusta da previše ometa igru.

Šibenik - Međimurje 1-0 (Alispahić 90')

90. min: GOL! Alispahić u posljednjim trenucima donosi pobjedu Šibeniku iz slobodnog udarca!

55. min: Poništen je pogodak Fuštara. Napadač Šibenika se u akciji, prilikom postizanja pogotka, poslužio rukom.

30. min: Utakmica koja je imala potencijal pretvorila se u dosadu.

20. min: Dosadu utakmice 'ubila' je lijepa, ali i neubičajena gesta vratara Međimurja. Naime, u njegovom prostoru malu šetnju imala je mačka, koju je Banović iznio s terena i odnio sve do semafora. No, pravila su pravila, sudac ga je zbog izlaska s terena kaznio sa žutim kartonom...

10. min: Međimurje se postavilo prilično hrabro i dobro parira Šibenčanima.

Lokomotiva - Inter 0-1 (Dodo 90')

90. min: GOL! Dodo je zabio na samom kraju!

58. min: Bagarić je dobio dva žuta kartona i Lokomotiva je ostala s igračem manje.

30. min: Standardno tvrda utakmica ovih momčadi.

10. min: Nema značajnijih događanja, igra se odvija na sredini terena.

27. travanj 2024 13:03