PREMIERSHIP

AFP

Nogometaši Tottenhama savladali su kod kuće Everton s minimalnih 1-0 u ogledu 25. kola engleskog nogometnog prvenstva, te su tako prestigli "toffeese" na ljestvici...

Jedini gol na susretu postigao je togoanski napadač Emmanuel Adebayor u 65. minuti. Asistirao mu je Kyle Walker iz munjevito izvedenog prekida, a Adebayor je ljevicom postigao svoj prvi premierligaški gol na White Hart Laneu ove sezone. Prijašnjih pet je, interesantno, postigao na gostujućim travnjacima.

Bila je to "spursima" prva domaća ovosezonska pobjeda protiv neke od momčadi iz Topa 6. U prethodne četiri imali su dva poraza i dva remija.

Tottenham Hotspur 1-0 Everton by Goals-Arena

Na ljestvici "spursi" drže peto mjesto s dva boda više od Evertona.

Fenjeraš na ljestvici Fulham priredio je veliko iznenađenje odigravši u susretu 22. kola 2-2 na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda. Gosti su poveli pogotkom Stevea Sidwella u 19. minuti i Unitedu je trebalo 60 minuta da pronađe put do mreže gostiju. Domaći su nizali prilike i na kraju su Robin Van Persie (78) i Michael Carrick (80) razveselili navijače. I kada se činilo da se United izvukao uslijedio je šok! Darren Bent je u posljednjoj minuti pokupio jedan odbijanac i uzeo Unitedu nova dva boda...

Premierliga, 25. kolo:

Manchester United - Fulham 2-2 (Van Persie 79, Carrick 80 / Sidwell 19, Bent 90+4)

Tottenham - Everton 1-0 (Adebayor 65)

Redoslijed: 1. Chelsea 56, 2. Arsenal 55, 3. Manchester City 54, 4. Liverpool 50, 5. Tottenham 47, 6. Everton 46, 7. Manchester United 40...20. Fulham 20

26. travanj 2024 03:37